Evde telefonla uzun uzun konuşmak

Konuşarak odalar arası gezmek.
Normalin biraz üstünde bir sesle.
En az yarım saat.

Evdeki diğer bir kişi olsanız, rahatsız olur musunuz?

Diğer kişi kimin olduğuna bağlı.

  • alkolik imam  (08.06.20 14:15:25)
telefon konuşması normal diyalog duymaktan kesinlikle daha fazla yoruyor. çalışırken sürekli film - dizi - youtube - podcast dinleyen bir bireyim. ama tek taraflı telefon konuşması duymaya katlanamıyorum. Beynin yüzde kırkı falan diyalogun öteki tarafını tahmin edip tamamlamaya çalışıyor. (istemsizce, yoksa sapık değilim)

(bkz: evet tarafından)
  • cern de cayci olmak vardi  (08.06.20 14:18:46 ~ 14:19:39)
çok sık tekrarlanıyorsa olurum. haftada 1-2 defaya bir şey demem.

not: profesyonel öğrenci evi sakini
  • yeteramadenedimherseyi  (08.06.20 14:29:18)
Eşim de ben de genellikle (evdeysek) hoparlörde kullanıma alıştığımız için bana normal geliyor bu. Ben iş ile ilgili içinde bulunduğumuz uzak çalışma mevzusu yüzünden zaman zaman 3 saat kesintisiz konuşuyorum. ve gunde bir kaç defa tekrarlayabiliyor bu uzun konuşmalar. Şimdiye kadar kimse kimseden rahatsız olmadı.

  • foolrules  (08.06.20 14:32:51)
evet olurum

  • sizofren06  (08.06.20 14:35:28)
çok değişkenli bir durum. kim konuşuyor, kiminle konuşuyor, hangi konuda konuşuyor, konuşurken aksayan bir ev işi var mı? cevaplar negatifse doğal olarak rahatsız edicidir.

mesela mesai işiyle ilgili bir konuşma eve taşınmışsa ve karşı taraf samimi olmayan mesai arkadaşı ise ben hoşnut olmam. yemek masasında insanlar bekliyor olabilir. yaptığım işte odaklanma sorunu yaşatıyorsa yine hoşnut olunmayabilir.

bir zamanlar çok samimi bir arkadaşım vardı. ama arayınca abartısız araya virgül koymadan bir saat konuşur. artık aradığında hemen dönmüyorum, o kadar zamanım yok artık.
  • zagem  (08.06.20 14:37:07)
konuşmasından ya da herhangi bir hareketinden rahatsız olacağım birisiyle aynı mekanı paylaşmam.bir şeyden rahatsız olursam direk soylerim.seni rahatsız ediyorsa soyle hacım git içerde donusle diye.mobil telefonlardan sonra olusan bir durum bu,gezerek konusma.bende oyle konusuyorum.

  • duptıs  (08.06.20 14:43:03)
Ayrıca foolrules artı bir

  • duptıs  (08.06.20 14:43:54)
Olmam zira beraber yaşamaya tahammül ettiğim bir kişi var, o da 10 senedir arkadaşım. 3-4 senedir de ev arkadaşım. Onun dışında tahammül edemem sanırım.

  • monseur thenardier  (08.06.20 15:12:36)
olurum, ilk seferler ses etmem ama devamlı hale geldiyse bsg(battle star galactica) odanda konuş derim.

  • kimlanbu  (08.06.20 15:18:20)
ben de olurum. önce gözle taciz ederim, genellikle işe yarıyor, sonra da kak içeride konuş derim. ben sizin yerinizde olsam odalar arası gezerken kalkıp kapıyı kapatırım hangi odadaysa.

  • bruges  (08.06.20 18:19:22)