Bugün İş Görüşmesinde Yaşadığım Saçma Olay

Merhabalar.

Biliyorsunuz şu sıralar covid-19 olduğundan iş görüşmeleri skype üzerinden yapılıyor. Benim de 1 hafta arayla iki firmayla skype görüşmem oldu. Bu sabah 2. firmayla olan skype görüşmesinde bağlantı aniden koptuğu için tekrardan maillerim arasından bağlantı adresini bulup girmeyi denedim ancak dikkatsizlik sebebiyle 1. şirketin göndermiş olduğu linke tıkladım. Tıklamamla birlikte kendimi başka bir iş görüşmesinin ortasında buldum. Bir adayla iş görüşmesi yapıyorlardı ve "Hayırdır, siz nereden çıktınız" şeklinde bir tepki verdiler doğal olarak. Ben de bir yanlışlık olduğunu söyleyip çıktım.

Ben bana ait geçmiş skype linkinden nasıl o hanımefendinin bugünkü görüşmesine girebildim anlamıyorum ama böyle saçma bir olay oldu ve aptalca bir duruma düştüm. Sonradan özür maili attım, onlar da problem olmadığını söylediler ama bu kesinlikle haneye eksi bir not olarak düşer diye düşünüyorum. Dahası, bu Çarşamba yüzyüze görüşmemiz olacak, süreci zedeler mi sizce bu olay?

hiç bir şey olmaz. takılmayın bu kadar.

  • benaslinda  (08.06.20 13:05:28)
hayır asla,
süreci zedelemez

  • jimjim  (08.06.20 13:05:35)
Siz yapabileceğinizi yapmışsınız, özür dilemişsiniz. Şirketin Skype kullanımında bir sorunu keşfetmişsiniz hatta, belki onların da haberi yoktu linklerin sürekli kullanılabildiğinden. Yaşanan olay sizin değil daha çok onların sorunu.

  • wish i could find a way to disappear  (08.06.20 13:05:54)
Sizin hatanız değil. Siz ufak bir yanlışlık yapmışsınız. Onlar tüm adaylara aynı linki göndererek bilgi güvenliğinde bir zaafları olduğunu ifşa etmiş oldular. Sizin sürecinizi etkileyeceğini sanmıyorum.

  • himmet dayi  (08.06.20 13:13:16)
Hic sikinti yapmayin hatta iyi gecmisse görüşmeniz komik bir ani olarak bile kalabilir. Ben sahsen komik bulurdum durumu.

Küçük düşürücü bir durum olmadigi sürece onemsiz boyle olaylar.
  • logisticsmanager  (08.06.20 14:44:48)
kimsenin umrunda değil inan, takılma buna.

  • orpheus  (08.06.20 15:28:41)
Bunu diğer görüşmede eğlencelik olarak kullanın ve artı puanları toplayın

  • conta  (08.06.20 19:28:33)
gayrıihtiyari bir durum. sorun teşkil etmez bence.

  • benibulmanlazim  (08.06.20 19:47:03)
hiç bir şey olmaz hocam. hatta biraz daha akılda kalıcı oldunuz işte ne güzel :)

kızmazsanız çok güldüm ama olayı anlatınca. ik'da çalışıyorsun ve ciddi ciddi iş görüşmesi yapıyorsun. sağ alttan dırınk diye bi kafa çıkıyor "melhaba yine ben eheheh" şeklinde. iyi gülmüştür ikcı :)
  • syozkn  (08.06.20 20:03:14)
korkmuşlardır :)

  • ShadowOfMoon  (08.06.20 22:38:28)
Çarşamba bugün, nasıl geçti?

  • conta  (10.06.20 21:23:44)
Gayet iyi geçti görüşme, hiç bahsi açılmadı.

  • depresif genc  (11.06.20 11:43:41)