"Çok faydalı" dediğiniz ne var?

Şimdi ben sabah kahvaltısı yerine smoothie tüketiyorum.

İçinde epey faydalı bir karışım var, tadı da güzel, kendi buluşum, genel sağlık ve zindelik anlamında epey faydasını gördüm herkese de tavsiye ederim.

Malzemeler:

1 bardak kefir
5 büyük kaşık az yağlı lor
4 büyük kaşık yulaf ezmesi
20 adet kavrulmamış fındık
2 adet ceviz
3 çay kaşığı kakao
0,5 çay kaşığı tarçın
0,5 çorba kaşığı kaliteli bal

ve malzemeyi geçecek kadar su.

Bunları smoothie blenderde 30 sn çekip bi dikişte içiyorum. Tadı da gerçekten harika.

Şimdi sorum şu:

Bu karışımın içine, "çok faydalı" ve tadını fazla bozmayacak neler eklenebilir?

Hacmen çok yer kaplamayacak şeyler olursa iyi olur, eskiden muz koyuyordum çıkartım mesela onu.

Kakaoyu ham kakao kullanman lazim fayda icin kakao yazmaya gelmistim ozellikle

  • floydian  (05.06.20 13:01:50)
@floydian evet bulabildiğim zamanlar organik ham kakao kullanıyorum. Baya faydalı namussuz :)

  • msb  (05.06.20 13:02:46)
Biraz zerdeçal rendeleyip (bir çay kaşığı gibi ya da biraz daha az) içine atabilirsin içeriğindeki kurkuminden faydalanmak için.

  • angelus  (05.06.20 13:10:04)
hurma olabilir mi ?

  • madrigal  (05.06.20 13:11:34)
@angelus evet toz zerdeçal ve limonlu ayrı bi karışımım var onu tüketiyorum, ama bu karışımı biraz bozar sanki zerdeçal.

  • msb  (05.06.20 13:18:37)
Arada kaynar diye düşündüm ama ayrı tüketiyorsan gerek yok zaten.

  • angelus  (05.06.20 13:21:55)
@madrigal evet güzel öneri, zaman zaman bal yerine koyulabilir, değişik bi tat olur yakışır.

  • msb  (05.06.20 13:31:41)
sade bal yerine propolisli bal koyabilirsiniz. ya da propolisi damla olarak ayrıca ekleyebilirsiniz.

  • del piero10  (05.06.20 14:02:06)
@del piero10 evet olabilir.

@joelskellington, fistik ezmesi koyuyordum sonra çıkardım fındık cevize geçtim :) meyve yerine de proteini yuksek şeyler koymaya çalışıyorum.
  • msb  (05.06.20 14:29:13)
Bu karışımın içine gider mi bilmiyorum ama spirulina, kenevir tohumu tozu, matcha tozu, maca tozu ve moringa tozuna bakabilirsiniz. Ben wefood'tan alıyorum. Şöyle yapıyorum:

Tarif 1: Yarım yeşil elma, yarım limon, bir salatalık, bir çay kaşığı spirulina, su.
Tarif 2: Yarım muz, bir tatlı kaşığı fıstık ezmesi, chia tohumu, bir çay kaşığı kenevir tohumu tozu, süt.

Tatlarını seviyorum, bi dahakine moringa tozunu denemek istiyorum.

Ayrıca sakız kabağı tohumu yağı ve buğday ruşeymi için de çok iyi deniyor. Yavaş yavaş bunları da deneyeceğim. :)
  • jacque  (05.06.20 18:52:49 ~ 18:55:22)
@joel, ya baya iyi ogutuyor bendeki, 30'a kadar sayinca tamamen puruzsuz bi icecek oluyor. Arzum Shake'n Take.

@jacque, valla bunlari ilk defa duyuyorum, hepsini arastiricam cok sag ol.
  • msb  (05.06.20 22:52:05)