İşsizlik Desteği

Merhaba, Nisan ayında Covid-19 nedeniyle işten çıkarıldım. Yeni mezun olduğum için işsizlik maaşı almanın prim günü koşulunu sağlayamıyorum. Çıkan haberlerde şöyle bir ifade gördüm:

-Başvurduğu halde işsizlik maaşına hak kazanamamış olan kişilerin nakdi ücret desteği ödemeleri, İŞKUR tarafından re’sen gerçekleştirilecek.

Söylenildiği gibi yaklaşık 5 hafta önce başvurumu yaptım. Ama hala bir destek alamadım. Benimle benzer durumda olan var mı? Siz bu destekten faydalanabildiniz mi? Bu para ne zaman yatar?

Yukarıdaki duyuruyu daha önce de paylaşmıştım. Aradığım cevabı bulamadım, para da yatmadı. 170'i arayıp dilekçe oluşturdum ama geri dönüş olmadı. Biraz dara düştüğüm içi tekrar paylaşıyorum. Etrafınızda benim durumumda olanlar var ise onların destek alıp alamadıklarını da yazabilirseniz sevinirim.

ben senden bi tık daha beter durumda olarak basvurdum, işten cıkma süresi ve sigorta olarak
maalesef dönüş yok
tek alabildiğim destek 1000 tl pandemi yardımı oldu :/
  • blackgirl00  (04.06.20 22:32:10)
@blackgirl00 hiçbir haber kurumu konu ile ilgili net bir şey söyleyemiyor. 170'den de bilgi alamıyoruz. Gerçekten aşırı saçma ve alabileni de görmedim

  • vernonj  (04.06.20 22:43:40)
aynen maalesef garip sekilde net bilgi yok :(

  • blackgirl00  (04.06.20 22:54:00)