Kedinizle kampa gittiniz mi hiç?

Köpeğiyle giden biliyorum, kediyle gidilir mi?

direk doğru cevabı vereyim, gidilmez. 3 gün üzerindeyse kalma süreniz bir arkadaşınıza evin anahtarını bırakmanızı tavsiye ederim.

kediler doğaları gereği bulundukları ortama adapte olup orayı evi kabul eder ve işaretlemeye başlarlar. öyle büyük sınırlar çizerler ki bir daha göremeyeceğiniz gibi kendisi de aç kalıp ölebilir. ayrıca sizi tanımama gibi huylarda oluşabilir.
  • dirildimde geldim  (02.06.20 21:27:04)
Kediden kediye fark etmekle birlikte ev kedisini alıştığı bölgeden ne kadar az çıkarırsan o kadar iyi zira yeni bölgeye alışması adapte olması uyum sağlaması baya zor oluyor, hele "kamp" gibi tamamen yabancı bir ortam hiç uygun olmayabilir.

  • angelus  (02.06.20 21:27:39)
Kediyle kampa gidilir. Yalnız dönülür :) biz düzeni bozulmasın diye başka eve bile götüremiyoruz. Kampa götürmek için yürek yemeniz lazım.

  • sacrilegious  (02.06.20 21:36:27)
bazı kediler sahipleri ile geziyor, instagram hesapları falan var ama bunlar istisna. dirildimde geldim'in dediğine katılıyorum. bizimki gündüzleri bahçede olmasına rağmen evden biraz uzaklaşsın hemen boş boş bakmaya başlıyor.

  • ganbatte  (02.06.20 21:38:17)
Ben de üç yavru var, beş haftayı geçtiler. Annemiz de bir buçuk yaşında. Evde bunları iki ya da üç gün tutmamız gerekecek, bu durumda canı sıkılmaz kedilerin ama esime evde bırakalım desem kabul etmez. Bahçede dursunlar der. Bahçeye de hiç alışkın değiller ki yavrular. Anne bahçeye alışkın da :)

Mevzu şu: bir iki aydır eşim memlekette, birkaç güne geliyor. Kediyi çok seven kadın artık evde değil de full bahçede bakalım kafasında. Hatta telefonda bana yavruları bahçeye alıştır diyordu :) iki üç haftalıkken kediler. Neyse ben daha başka bir odaya bile çıkarmadım yavruları neredeyse :) mevzu bu. Hanıma kalsa kampa giderken üç yavruyu ve anayı bahçede bırakıp gidecez. Bence bu durumda yavrulardan en az ikisi kaybolur veya diğer kediler tarafından boğulur.

Kedimiz doğum yapmadan önce günün yarısını bahçede geçiriyordu, eve geldiğinde ise ya partilerini siliyordu eşim ya da halıyı kaldırıyoruz hatta bazen yatak odasındaki dolabın üzerine koyuyoruz bazen (valla hiç kizmayin, en mutlu olduğu yerlerden biri orası :)

Sorma sebebimi kısaca (!) Anlatmak istedim :)))
  • Fusha  (02.06.20 21:50:52)
insta'da rotasızbaran kullanıcı adıyla bir gezgin var. karavan cafesiyle geziyor ve yanında hep kedisi var. fakat alıştırma süreci gerekiyor böyle durumlar için.

  • neskafefincanindaturkkahvesi  (02.06.20 21:51:46 ~ 21:53:59)
Bir adet göğüs tasmamiz da var. Kampta anneyi tssmayls gezdirelim, yavruları büyük bir kutuda tutalım veya çadırda. Bu sıralar çadırın içi aşırı sıcak da olmaz. Bana kalsa en iyisi evde bırakmak. Kedileri veya kampa gitmemek :) çok severim kampı ama kediler biraz büyüsün bahçeye alissinlar sonra belki düşünürüz bir gece veya iki gece bahçede bırakmayı. Anne kedi bir gece veya iki gece kaldı bahçede birkaç defa. Tecrübe ettik onu.

  • Fusha  (02.06.20 21:54:43)
Yavru kedileri arabayla 1-2 saatlik mesafeye götürürken bile nasıl yapalım, ne edelim, nasıl rahat eder hayvanlar diye soruyor insanlar. 2 aylık olmamış yavru kedileri kampa götürüp çadırda kapalı kutu içinde tutmayın lütfen, yazık hayvanlara.

Madem evde bakmak istemiyorsunuz, anne sütünden kesilme vakitleri de yakın yavruların, 2-3 hafta daha idare edip sahiplendirin, evde bakabilecek birilerine gitsin kediler.
  • kobuzchu kiz  (02.06.20 22:10:43)
En son cadir kampingde bi karı koca getirip salmisti. Arkadas hemen calilarin arasina kacip saklandi. Küstü bize, kizdigi icin cikmiyor deyip durdular. Mangal kokusuna bile gelmedi hayvan. Koca koca insanlar dinlenmeye geldikleri yerde maymuna donduler. Kadin bi yandan bagiriyor onu cikarmazsan gozume gozukme diye, adam kiziyor ben mi getirdim buraya diye. Aile travmasi ve tatil faciasi. Yazarken o sahneler gozumun onune geldigi icin gerildim.

  • onemoremile  (02.06.20 22:15:02)
Ben sahiplendirme taraftarıyım ama eşim bizim evde rahat ettikleri kadar rahat etmezler. Bizde bahçe var başka yerde eve hapsolurlar mantığında. İsteyen de var kedileri ama bakalım. Ne de olsa evde sondl sözü ben söylüyorum: tamam karıcım : D

  • Fusha  (02.06.20 23:24:10)
bir arkadaşım gidiyor öyle, köpek tasmaları var ya hani belden bağlanan uzayan falan, onunla beraber gezdiriyor kamp'da, birde wild kamp yapıyorlar genelde, ama yavru iken aldılar kediyi ve yavru iken başladılar gezdirmeye, hayvan alıştı yani.

  • selam  (04.06.20 08:45:41)