Berber olayı

Akşam randevu aldım gitmek için. Çok uzadı dağıldı saçlar. Giden tecrübeliler nasıl oluyor yeni stil berberlerde? Güvenlik önlemleri ne durumda? Kendi havlumu götürürüm yıkama vs gerekirse diye nolur nolmaz. Başka dikkat etmem gereken önlem var mıdır?

sık dişini az daha.bu haftanın zaten yarısındayız.havlu götümeyle olacak iş değil üstat.oturacağın yere senden önce kim oturacak? saçına sürülecek tarak senden önce kimin saçını tarayacak? vs.vs..

  • since1907  (27.05.20 13:10:33)
bayram öncesi aşırı yüklenme oldu berberlere. 14 gün bekleyeceğim ölmezse gitmeyi düşünüyorum :D

  • golgi aygıtı  (27.05.20 13:13:17)
Ben geçen hafta gittim.

- İçeri galoş takarak giriyorsun.
- Oturduğun yere sen oturmadan önce tek kullanımlık örtü seriliyor (tül gibi bir şey)
- Maske takmak zorunlu. Hem tıraş olan için hem de tıraş eden için.
- Tıraş eden kişi eldiven takıyor. Gerçi benim berber hep takıyordu ama bu kez zorunlu galiba.
- Kullandığı alet edevat için benim berberde UV sterilizasyon cihazı vardı.
- Tıraş ederken maskenin olduğu bölümleri (yani kulak arkası falan) maskenin lastiğini çıkartıp kesip tekrar takıyor maskeyi.
- Yıkama işini sormadı ama sanırım zaten yıkama yok.
- Önlük de tek kullanımlık. Poşet gibi bir şey. Klima falan çalışmıyorsa sıcaktan geberiyorsun.
  • himmet dayi  (27.05.20 13:18:45 ~ 13:27:05)
Geçen hafta gittim her şey aynıydı tek kullanımlık poşet örtü tarzı şeyi taktı.Kesti geçti,yıkama olmadı maske takmadım kendisi taktı.Ölmedim şimdilik yaşıyorum

  • shredd  (27.05.20 14:08:15)
Berberin maske takması dışında bir değişiklik yok. Arada bir de makasa vs. kolonya sıkıyorlar :)

Bence saç yıkatma yaptırmayın, eve gelince duşunuzu alın. Bir de ustura kullandırmayın.

Bunlara dikkat ederseniz ve elinizi yüzünüze (ağız, göz vs.) götürmeden eve gelip, dezenfekte olursanız yeterli bence.

.
  • kartallar yuksek ucar  (27.05.20 14:30:29)
Deneyimledim gidip, maske takılması dışında pek bi değişiklik yok acıkcası. Ele kolonya fln oylesine. Neyseki tek basımaydım dükkanda hayırlısı bakalım. 2.5aylık traşını yaptım dedi:) yazlığına kaçacakmış haftaya şehir dışı yolculuklar açılırsa:)

  • solenkol  (27.05.20 21:52:55)