kurye motoru

herkese iyi akşamlar.

pideci dükkanımız için kurye motoru bakıyoruz ama bizim pek bilgimiz yok motorlarla ilgili. paket servis için yeterli hız ve sağlam olması dışında bir özellik aramıyoruz. en uygun fiyatlı nereden bulabiliriz? marka/model önerilerinizi de alabilirim elbette.

ikinci el konusunda önyargım var. motordan anlamadığım için ikinci eline güven duyamıyorum

1 yaz geldiği için sıfır fiyatları yükseldi
2 yas geldiği için sıfır fiyatları yükseldiği için ikinci el fiyatları da yükseldi.
3 sıfır fiyatları zaten hep gereksiz derece yüksekti.
4 devlet 250 cc altına yeni ayrı bir vergi , 250 cc üstüne yeni ayrı bir vergi çıkardı.
5 bu vergi de sıfır ve ikinci el fiyatlarını etkiledi.

fiyatlara baktım hiç alıncak gibi değil. bilmiyorum artık ne alırsınız? en aşağı bi 100cc olması lazım hızlı gitsin diyorsan,

yuki gibi dandik bi marka alacaksan picasso 100 olabilir 6500 lira
  • hem şişko hem deli  (27.05.20 00:18:24)
Direkt motorlu kurye çalıştırsanız? Motoruyla gelecek. Hem anlamadığınız bir ürünle ilgilenmek zorunda kalmazsınız hem kaskosu, sigortası, motoru hor kullanması gibi sorunlarla uğraşmazsınız. Kuryenin motor bakım vs. masraflarıyla ilgili de anlaşma yaparsınız ya baştan fiyatını ona göre belirler hiçbir şeye karışmazsınız. Her ay X TL fazla ödeme yaparsınız motosiklet giderleri için.

  • pass  (27.05.20 01:26:54 ~ 01:27:39)
Kuryede çalıştıracağınız motosikletin en büyük gideri sigorta gideridir. Hususi kullanımın 3-5 katına çıkıyordu eskiden, o sebeple önce bir sigortacıyla da görüşün derim. En azından bilginiz olsun.

  • okumayi sevmeyen okur  (27.05.20 01:53:51)
Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok, şu an hondanın hangi scooterı paket servis için piyasadaysa ondan alacaksınız.

Baktım da, hala Activa modeliymiş bu iş için satılan ve üretilen.

Bir de bu işler için motor kiralayan firmalar var, bakımı arızası her şeyiyle kendileri ilgileniyorlar, onlara da bir bakın isterseniz.

Bir kaç tane buldum google ile;

gobox.com.tr

herofilo.com

motorfilo.com
  • John Bloor  (27.05.20 10:20:23)
arkadaşın önerisine kulak verip amerikayı yeniden keşfetmek yok dersen.

15.400 tl motor fiyattı + plaka ve trafik sigortası masrafına katlanacaksın.

honda.com.tr

ben 2 tane cbf 150 1 tane xl 500 parçaladım, sıkı bir honda fanıyım yalnız hondanın fiyatı politikasını beğenmiyorum, hondanın hiç bir motoru verdiğim parayı haketmiyor artık, çok daha güzel ve kaliteli seçenekler var.
  • hem şişko hem deli  (27.05.20 12:06:49 ~ 12:16:04)
@hem şişko hem deli, verdiğin önerinin üzerine 1000 tl daha koyup rks rs 100 almak mantıklı mı? www.sahibinden.com bu daha iyi sanki özellik olarak

  • isimsiz uye  (27.05.20 14:08:12)
mondial, yuki, küba ve bunun gibi bir sürü marka var.

burada kim hangi markadan modelden memnun onu araştırmak lazım. honda , yamaha, suzuki gibi markalar fiyatları yüzünden fantazi kalıyor artık.

yine kendisi binecek adam için tamam derim de, iş için önüne gelen binip kullanacaksa çok büyük paralar yani.

ayrıca 50 cc olayı var. eğer araba ehliyetin var ama motor ehliyetin yoksa, 50cc altı motor alıp araba ehliyetiyle kullanabiliyorsun.

50 cc üzeri motor ehliyeti istiyor. motor konusunda küba , yuki, sym gibi markaların hepsi işi çözer. zamanında yağını değiştir, benzinini koy, gevşeyen yeri falan olursa sık, devam. eskisi gibi değil yani honda alayım aman yolda bırakmasın vb. hepsi aynı teknolojiyi hepsi aşağı yukarı aynı kalitede malzemeyi kullanıyor.
  • hem şişko hem deli  (27.05.20 14:35:33 ~ 14:38:16)
eyvallah. elimizde bir tane 50cc rks var ama hız anlamında pek tatmin edici değil. onu 80liğe çevirmeyi düşünüyoruz. alacağımız motor da 50cc üzerinde olur muhtemelen

  • isimsiz uye  (27.05.20 16:57:53)