Eldiven takıyor musunuz

Haftasonu hastaneye gidicem dezenfektan alıcam yanıma kolonya alıcam maske zaten var ama eldiven de takmalı mıyım bilemedim. Takarsam pudrasız eldiven takıcam. Siz takıyor musunuz.

Takmıyorum. Belli araliklarla elimi yıkıyorum. Disaridaysam bu araliklarin uzama olasılığı varsa dezenfektan kullanıyorum.

  • primetime  (26.05.20 15:42:52)
takmıyorum. eldiven işi zor ama elini 5 dk da bir kolonyalayabilirsin dışarda rahat rahat. hastaneye gidiyor olsam siperlik takardım ekstra önlem olarak bu arada.

  • barisa  (26.05.20 15:53:27)
sıcakta hiç oluru yok. ilk başlarda takıyordum ama şimdi imkansız. maskeye bile zor dayanıyorum.

  • anarsika  (26.05.20 15:55:29)
bazen takiyorum bazen takmiyorum. eldiven ile eger virus varsa ordan oraya yayiyormusum gibi geliyor. onun yerinde belirli araliklarla eli edezenfekte etmek daha koruyucu gibi ama markette filan takmayinca tuhaf tuhaf bakiyorlar. bir de ellerim yapis yapis oluyor, hic hoslanmiyorum o histen.

  • fraise  (26.05.20 15:55:32 ~ 15:55:53)
iş yerinde evet, ama eldivenin daha sağlıksız olduğunu düşünüyorum. çünkü o eldivenle telefonunuza dokunuyorsunuz, eldiveni çıkarıyorsunuz atıyorsunuz ama telefona dokunmuş oluyorsunuz. çıplak elle en azından yıkama ihtiyacı duyuyorsunuz

  • oekuklu  (26.05.20 15:55:51)
Evet mutlaka eldiven takıyorum. Hatta evden çıkarken asansör kapısı, düğmeleri, kapı kulpları için yanıma peçete/selpak alıyorum. Buralara eldivenle direkt temas etmiyorum. Mendil kullanıyorum.

Virüsün eldeki küçük yaralarla bulaşma ihtimali var. Üstelik dezenfektan, kolonya ve sabunun el temizliğinde gerçek anlamda koruma ve temizlik sağladığına inanmıyorum. Bu yüzden eldivensiz çıkmıyorum.
  • GoodMorningTeacher  (26.05.20 15:57:23)
markette veya bazı başka durumlarda takıyorum ama her zaman değil. taksam da kolonya kullanıyorum. genel olarak maske de eldiven de hatalı kullanılırsa yararlı olmayacaktır zaten, bu nedenle eldiven var diye rahat davranmamak lazım.

  • sanal uyku  (26.05.20 15:57:31)
hastaneye gitsem kesin takardım.

  • sizofren06  (26.05.20 16:12:05)
hastanede takmıyorum çünkü elle temasım çok az. ancak taksiye binerken kapıya dokunduğum için takıp taksiden inince çıkartıp atıyorum.

  • cilekli krep  (26.05.20 16:20:05)
Mutlaka takıyorum.
Eve gelince ellerimi de güzelce yıkıyorum.
Eldiveni ne olur ne olmaz, belki elime bulaşan bişeyi tam çıkaramam diye
  • jimjim  (26.05.20 16:33:06)
Normalde takmıyorum.Ama hastaneye gitsem takardım.
Ki gittim, taktım. Hastanenin hiçbir yerine normal zamanda bile temas etmek istemiyorum.

  • buff  (26.05.20 16:38:59)
Bir kutu eldiven almıştım. Takıyorum

  • cemallamec  (26.05.20 17:15:05)
Eldiven kullanmak çok önemli bir konu. Eldiven sadece takan kişiyi korur. Doğru kullanılmazsa çevre için bulaş kaynağıdır. Eldiven uzun süreli işlemlerde işi tamamlayana kadar eldivenle kalıp işimiz bittikten sonra tıbbi atığa atabiliyorsak ve elimizi yıkayabiliyorsak eldiveni kullanalım.  Kısa süreli bir işlemde mesela paraya değmemek için, kısa süreli bir iş yapıyorsak mükemmel. Ancak bunu yapmayacaksak ortak telefonu elleyecekseniz, ortak kullanım alanlarına dokunacaksanız bu bir mikro organizmanın başka bir yere taşınması anlamına gelecektir. Hijyen için taktığınız eldiven bir bulaş kaynağı olacaktır. Sağlık personelleri dışında bence kesinlikle eldiven takılmamalıdır.

Alıntıdır.
  • Kediyi üzdün  (26.05.20 19:29:16)