Bir Sitenin Wordpress Kaynaklı Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Web olayına iyice gömülmüş durumdayım. Bilgi birikimim sıfır. Hazır temalardan alıp üzerinde çalışacağım fakat aynı faaliyet alanındaki popüler siteleri de araştırmak, kurcalamak istiyorum. Sektörde başarısını kanıtlamış sitelerin Wordpress kaynaklı olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Yada böyle bir imkan yok mu?

@biseysorcaktim kodları açıp ctrl+f yaptığımda "wp-content" ve "wp-admin" "wp-post-image" gibi şeyler görüntüleyebiliyorum. WordPress midir bu?

  • silah taciri  (25.05.20 16:08:04)
@silahtaciri evet hocam "wp-" ekli bir şeyler görüyorsan %97.99 wordpress kullanıyordur.

Edit: Sözcü bile wordpress bir tema kullanmakta. Temayı kendileri özelleştirmiş veya sıfırdan yapmış olabilirler ama sonuç olarak wordpress içerik yönetim sistemini kullanıyorlar.

Edit2: Web design yapmak istiyorsan, içerik yönetim sistemi mantıklı ama ben web developer olacağım diyorsan içerik yönetim sistemi yazmaya çalışmak çok daha akılcı bir çözüm.
  • bir peynir kutusu kibrit  (25.05.20 16:50:58 ~ 16:54:16)
wp-content wp-admin vs varsa wordpresstir.

  • nahtoderfahrung  (25.05.20 16:52:57)
@bir peynir kutusu kibrit aslında web dizayn olayına bulaşmak istemiyorum. Daha doğrusu işin teknik kısmı pek alakadar etmiyor beni. Sadece işim hallolsun, istediğim olsun diyorum. Kullanacağım tema wordpress üzerinden yapılandırılabiliyormuş. Kendime göre şekillendireceğim. Wordpress olayını merak ettim çünkü başarılı olup olamayacağıma inanmam gerek :)

  • silah taciri  (25.05.20 18:20:08)
@silahtaciri anladım ben senin istediğini :D O zaman wordpress senin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar. Ben "Web olayına iyice gömülmüş durumdayım" diyince ilgilenmek istiyorsun sandım :) Wordpress temalarından çok bazı wordpress design kitleri var baya sürükle bırak siteler yaratabiliyorsun. Warez temalarla uğraşma onlardan bir tane al güzel güzel işini hallet.

  • bir peynir kutusu kibrit  (25.05.20 18:24:37)
wordpress ya da biraz daha popüler olanı kullanmayayım ama performanslı olsun dersen ghost'u araştırabilirsin.

wp'den çok daha hızlı ama plugin vs desteği yok. wp'nin en büyük avantajı plugin ve güncellenme desteği diye düşünüyorum. bir sürü güvenlik sıkıntısı da oluşturuyordur mutlaka ama wp altyapı olarak her şeyi taşır.
  • ozdek  (25.05.20 20:33:41)
@ozdek konu hakkında hiç altyapım olmadığı için fazla risk alamam o konuda. ThemeForest'tan beğendiğim temalar var ama biraz detaylı araştırmam gerekiyor. Üyelere ihtiyacım olacak ve açıkçası kullanıcı açısından zor olmayan ama şekil-görsel açısından ucuz durmayacak bir şeylere bakıyorum.

  • silah taciri  (25.05.20 22:25:36)