Karantina tedbirlerinizi azalttınız mı?

Marttan beri ne işe ne başka bir yere gidiyorum. Tatile de gitmeyi düşünmüyordum ama yavaş yavaş tatile sıcak bakmaya başladım. Sizde durumlar nedir? Topuklu ayakkabı giymeyi özledim :(

azalttığım tedbirler: artık alışverişten dönüşte duşa girmiyorum ve komşudan ikram gelirse direkt gömüyorum. ölümle dans ediyorum adeta.

  • pide  (24.05.20 16:21:38)
dün 2 ay sonra ilk defa bir tane acılı lahmacun söyledim. çok bozmuş iğrenç olmuş tadı, gevşetmeme kararı aldım tekrar

  • pgup  (24.05.20 16:22:17)
İlk günkü kararlılıkla ilerliyorum. Hiç taviz vermedim. Normal hayatıma devam ediyorum. Dışardan geldiğimde elimi yıkamayı erteledigim aksattigim olurdu. Artık bir davranışa dönüştü. Mutlaka yıkıyorum. Onun haricinde hayatımda hiçbir değişiklik olmadı.

  • allah yazdiysa bozsun  (24.05.20 16:27:13)
Yukarıda yazıldığı gibi sadece her marketten sonra duşa girmeyi bıraktım. Onun dışında bir değişiklik yok. Tatile gitmeyi düşünmüyorum. Tam bir "sana değil çevreye güvenmiyorum" durumu var bende. Yani herkes düzgün şekilde önlemini alsa sokağa çıkmaya, tatile gitmeye sıcak bakabilirdim.

  • fotrsapka  (24.05.20 16:28:44)
Hiç çıkmıyorduk; son 2 haftadır 4-5 günde bir akşam saatlerinde maskeyle site etrafında 20-25 dakika kadar yürüyüp geliyoruz. Öteki türlü iyice bunalma noktasında gelmiştim. Başka da bir şey değişmedi. Daha hiç kimseyi görmedim/ görüşmedim. Haziran ortasına kadar da böyle devam ederiz sanırım. Sonrasına bakarız. Ama artık yuruyuse çıkarım diye düşünüyorum.

Diğer önlemlere de aynen devam.
  • fraise  (24.05.20 16:41:35)
hiç bir tedbiri azaltmadım. ne tatil düşünüyorum ne de kuaför en az 1.5 sene kadar ikisi için de. hastaneden bile 6 ayda bir tetkik yaptırmam gerekmesine rağmen aşırı mecbur kalmayana kadar erteliycem. dışarda giydiğim kıyafetleri hep ayrı bir köşeye koyuyorum kullandığım çantayı vs. aldıklarımı üşenmeden tek tek deterjanla yıkıyorum ya da daha sonra kullancaksam balkonda bekletiyorum. bu aşamaların hepsinde yine her adımda ellerimi yıkıyorum. yalnız da kalıyorum ama şu an uğraşmak istediğim en son şey bile değil korona olasılığı açıkçası, başımda o kadar sıkıntı varken bi de onunla uğraşamam kafasındayım :)

  • superfluid  (24.05.20 17:16:17)
karantina olarak fazladan sadece markete giderken maske takmaya başladım bir de dışardan gelince ellerimi sabunlamaya özen gösterdim. harici bir şey yapmadım pek yani ürün falan yıkayanlar vardı ya da eldiven takan onlardan olmadım o yüzden azaltma gereği duymadım aynen devam.

  • papuayenigine02561  (24.05.20 17:27:03)
toplu alanlara girerken maske takmak ve eve gelince el yıkamak dışında bir bok yapmadım.
uygun sote bir yer bulursam tatile de giderim.

  • deranzo1  (24.05.20 17:30:50)
pazara markete gitmeye başladım ara sıra. pazar neyse de market coronadan bağımsız olarak iğrenç ya insanlar zombi gibi plansız plansız geziyor. elinde 2 beyaz ekmekle marketten çıkan görüyorum ki marketin etrafında yerleşim yok pek her türlü daha yakınında bakkal vardır. boşu boşuna riski arttırıyor mallar.

görüşmeyi hiç sevmediğim bayağı yakın oturan bir arkadaşıma ise tam tersi sanki önlemleri arttırmış gibi yapıyorum görüşmek veya bana gelmek istemesin diye. berberler açıldığı gibi berbere giden insan sonuçta.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.05.20 17:32:35 ~ 17:34:01)
Dışarıdan yemek söylüyorum, ellerimi eskisi kadar sık yikamiyorum. Bir defa misafir geldi. Onun dışında herhangi bir gevşeme yok. Bir de dışarıdan gelen her şeyi çamaşır suyundan gecirmiyorum artık.

  • epistemic_regress  (24.05.20 17:52:40)
Kuaföre, tatile, spor salonuna gitmeyi yıl sonuna kadar düşünmüyorum bir de.

  • epistemic_regress  (24.05.20 17:54:21)
elimi 20,30 saniye yıkamanın ve dışarı çıktığımda da maske takmaktan başka tedbir almadığım için bu soruya olumsuz yanıt veriyorum.

  • pangea  (24.05.20 18:09:02)
Eskiden her disaridan geldigimde direkt banyoya gecip once ellerimi yikayip sonra montumu kullanmadigim bi odaya atiyodum. Sonra banyoya gir, ustundekileri makineye at, dus al..

Simdi sadece el yikiyorum. Kiyafetleri ikinciye disarida giymek icin odamda koltuk var onun ustune atiyorum.

Bi de cantami markette kasaya koyduysam vs onu da makineye atiyodum. Artik kapinin onune birakiyorum, hatta gecen koltuk ustune de koydum...

Yani su an sadece el yikama, market urunu yikama ve maske kullanma var.
  • Kittie  (24.05.20 18:21:20)
Gevsetmedim. Aynen devam ediyorum.Market ihtiyaçlarını biriktirip not alıyorum. Sabah saatlerinde alışverişimi yapıyorum. Ulaşımını da özel araçla yapıyorum. Bu kadar.

  • fikox  (24.05.20 18:26:15)
Hayır azaltmadım. Sadece önümüzdeki gunlerde kalabalık olmayan saatlerde yürüyüş yapmayı düşünüyorum.

  • chihirovekohaku  (24.05.20 19:58:10)
Marketten getirdiklerimi silmek dışında ekstra bir önlem almadım. Dışarıya da bol bol çıktım, misafirliğe de gittim misafir de ağırladım. Haritadan bakınca yaşadığım yerde vaka gözükmüyor zaten de 80 milyonluk ülkede günde 1000 kişiye bulaşan hastalığı bu kadar abartmaya gerek görmüyorum.

  • catch the arrow  (24.05.20 21:24:17)