ne yapmalıyım?

karantinaya gireli yaklaşık üç ay oluyor. erkek arkadaşımla bu süredir görüşmedik ve süreç bizi bayağı yordu. son zamanlarda beni o kadar kırdı ki, hiç konuşmasak daha az üzülüyorum. bugün fark ettim, beni sevdiğini söylese de bunu hissetmiyorum artık. onu tekrar görmek istiyorum çünkü nasıl güzel ve huzurlu hissettiğimi unuttum. belki görünce iyi gelir, bilmiyorum. yine de çok zorlanıyorum. kendimi açıklamak ve onun söylecekelerini dinleyerek gönlümü rahatlatmak istiyorum, bir şey anlatmaya çalıştığımda ansızın savunmaya geçiyor ve derdimi anlatamamışken onu sakinleştirmeye çalışıyor buluyorum kendimi. gerçekten yoruldum. bir karar verelim ve sonrasında üzülelim istemiyorum. açıkçası üzülecek başta ama sonrasında umursayacak mı ondan da emin değilim.
keşke kalpsiz ya da umursamaz olsaydım ben de, daha rahat olurdu belki bir şeyler.
ne yapmam gerekiyor ? bir süre hiç görüşmeyelim mi ?

Tekrar buluşabilene dek konuşmayın. Bu sürede daha mı mutlu olacaksınız yoksa özleşecek misiniz anlarsınız. Sonra iki senaryoda da geçerli olacak şekilde buluşup ne hissettiğinize bakarsınız. Şu süreçte ilişki yürütmek, hele ki hiç buluşmadan, gayet zor. Şimdiden peşin fikre varmak doğru değil ama süreç sizi üzüyorsa iletişim kurmayın ki daha fazla üzmeyin birbirinizi.

  • Bruce  (23.05.20 22:10:16)
Su anda bir cok ilişkide sıkıntılar var. Benimki de dahil. Ustelik biz zaten uzak mesafeydik ama haftada bir gorusuyorduk. Simdi 3 aya yakin gorusemedik. Ozlem mi insani hircinlastiriyor, o insana duyulan ihtiyac mi isleri zorlaştırıyor bilmiyorum ama bu surecte karar vermek eger baska sebepler yoksa saglikli olmaz. Bir sure gorusmeyince kafami toparlarim diyorsaniz gorusmeyin.

  • sanguine mcqaer  (23.05.20 22:22:06)
Kesinlikle sizi uzen, rahatsiz eden bir seyi surdurmeyin, iletisimi kesin. Ama burda etken covid mi ancak bir sure yuz yuze gorusunce anlam verilebilir. O sansi da o zaman verirsiniz. Hem covid hem sevgili stresi combo sizi hasta eder

  • gunes123  (23.05.20 22:23:18)
bu süreçte pek çok insan bunu yaşıyor, yalnız değilsiniz. Sizi yoruyorsa konuşmayın, mesajına cevap vermek istemiyorsanız vermeyin, gerginliğini hissediyorsanız "neyse ben yattıyorum" falan diyip geçiştirin gitsin. zaten karantinadayız, kimse kimseyi alttan almak ve idare etmek zorunda değil bence. "idare ediverdiğiniz" durumlar günün sonunda sizi daha çok üzebilir.

  • bfm  (24.05.20 01:37:23)
insanların psikolojisi iyi değil. sizinki de değil muhtemelen, onunki de. bunu hesaba katın. özlem de insanı sinirlendirir, hırçınlaştırır. haricinde belki corona ile gelen ekonomik kaygılar, eve hapsolma hissi vs vs bir çok sebep mevcut. ilişkinize güveniyorsan, ciddi bir hata yapmadıysa, karar almak için görüşmeyi bekle bence. sonra pişman olma. hem ilişkiniz yüz yüze görüşmeden tek kalemde bitecek kadar değersiz mi onu da düşün.

kimse kimseye katlanmak zorunda değil ama tahammül olmadan da ilişkiler yürümez.
  • rayde  (24.05.20 10:20:29)