Modem Sinyal Dağıtıcı

Merhaba yaklaşık 1 saattir Türk Telekom'dan biriyle konuşup bilgi almaya çalışıyoruz ama otomatik mesajla bilgilendirip kapatıyorlar birine bağlanabilmeyi başaramadık.
Tecrübesi olan biri varsa diye buraya da yazmak istedim.

Modemimizin sinyali çok zayıf.
Evin birçok bölümünde çekmiyor ev de öyle büyük bir ev değil hani, standart.
Sadece modemin olduğu odada çekiyor. Bilgisayarı alıp modemin bulunduğu odadaki balkona geçiyorum mesela zar zor çekiyor. Sürekli gidiyor/geliyor vs.

Modem çok eski bununla bağlantılı bir şey olabilir mi bilmiyorum.
Modem sinyal dağıtıcı diye bir şeyden bahsediyor otomatik konuşma sanıyorum ihtiyacımız olan bu.

Peki biz sadece bu sinyal dağıtıcıyı aldığımızda sorunumuz çözülecek mi modemi de yenilememiz gerekiyor mu?
Dağıtıcı ve modemin birbirine uyumlu marka/model olması şart mı?
Herhangi bir dağıtıcıyı alıp çözebilir miyiz bu işi.

Şimdiden teşekkürler. İyi günler.

Evin duvarlarının kompozisyonu gibi dış etkenler giriyor işin içine. Modem zayıf olabilir de lochness kalesinde oturuyor olabilirsiniz de.

Senin ihtiyacın olan extender. tp-link --- Xiaomi... bu markalar iyidir. çekmeyen yere koyarsın aldığı sinyali yayar.

www.epey.com
  • Techsavvy  (20.05.20 18:26:45 ~ 18:29:17)
modemi öncelikle evin ortasında konumlandırmanız lazım.

farklı ürünler var ama sinyal dağıtıcı güzel çözüm.

bir de elektrik hattı üzerinden interneti dağıtan çözümler var. dağıtıcıya göre daha stabil olabilir çünkü odalar arasına kablo çekmiş gibi oluyorsun. ama yine bir wifi dağıtıcı gerekiyor muydu üzerinde mi geliyordu bakmak lazım.
  • ozdek  (20.05.20 18:30:37)
En iyisi en güzeli bir adet tp link c50 alıyorsun. Modeme ethernet ile bağlıyorsun yani cat5 kablo ile... Modemin wifisini de kapatıyorsun olay bitiyor. Dubleks evde hem 2.4 hem 5ghz sorunsuz. Xiaomi nin minik dağıtıcısı var onu tavsiye etmiyorum bağlantı yavaş oluyor gecikme oluyor onu da kullandım. Bu c50 ileride kablonet e geçersen de işine yarar

  • x571  (20.05.20 18:54:42)