[]

Et haşlayamama

Düdüklü tencerem yok. Normal tencerede haşlarken kapağını yarım bile kapatsam köpürüp taşıyor. Kapağı açıkken de bir türlü pişmiyor. Nerede yanlış yapıyorum?
Kuşbaşı dana etinden bahsediyorum. 
kapağı hafif aralık bırakın ya da küçük delikleri olan kapaklar var.

düdüklü yoksa 1.5 2 saatte az az su ekleyerek pişirirsiniz
  • kablelvuku  (20.05.20 15:27:21) 
en düşük ayarda 3-4 saat pişirmeyi deneyin. kapağı tam kapalı değil hafif aralık olacak ama suyunu da çekmeyecek slow cooking'e hoşgeldiniz.


  • ozdek  (20.05.20 15:29:29) 
1 kg kuşbaşı et 45-50 dk da haşlanıyor ya normal tencerede, ben sürekli yapıyorum. kapağını kapatmıyorum, soğan patates havuç da atıyorum hatta içine.

köpüğü oldukça alıyorum zaten.
  • benaslinda  (20.05.20 15:30:26) 
1 kg kusbasi et 25 derece sıcaklıkta.
1 tane ince kiyilmis sogan.
1 su bardagi sivi yag
1 su bardagi su
yağı kızdırıp etleri atıyoruz etleri biraz mühürleyip kaynar suyu ekliyoruz en son soganlari ekleyip 2.5 3 saat en kisik ateste pisiriyoruz. bu kavurma oldu daha çok ama olsun:)
  • lycoxin  (20.05.20 15:55:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.