cs go oyuncuları

niye sürekli oturumda oylama yapıp atıyorlar beni :)

satın almıştım bunu 2 sene kadar önce. bu aralar malum karantina, zaman geçireyim dedim.

1- sonradan ücretsiz olmuş sanırım. benim ücretli almış olmamın bir avantajı var mı bana?
2- envanter kısmında bir sürü silah, cs müzik cdsi falan ürünler var. nedir bunlar?
3- geldim önemli soruya. önce basit eğlence modunda takıldım biraz. yaş 32. eski counter strike ile alakası yok gibi geldi bana. cidden zorlandım oynarken. karşı tarafa hasar veremiyorum diyebilirim.
akabinde rekabetçi moda girdim, birkaç adam anca öldürebildim. adam ak-47 ile tek kurşunda indirebiliyor bu normal mi?
4- rekabetçide hele hiç tolerans göstermediler attılar valla :D benim rütbe er 2. kendi rütbemde tiplerle oynamıyor muyum? az da olsa adam öldürdüm daha ne istiyorlar.
5- sesli chat kapalı. ondan kıl oluyor olabilirler mi? ayrıca yazıyla chat kısmını bulamadım. nerededir?

ya gençler işte böyle. sen senelerce half life crossfire, cs iceworld arkadaşlarının canına ot tıka (ki halen iddialıyım) burada adama yaşlı dede muamelesi çeksin, oturumdan atsınlar :)

çok kasma pubg devam derseniz o da olur.

1- evet ama prime status diye bir şey var paralı ve telefon onayı gibi bir olayı var. yani senin karşına çıkan diğer kullanıcılar da prime status hesaplı olanlar oluyor, prime status'e para verince ve telefon onayı olunca hile filan daha az oluyor haliyle. ücretsiz versiyonunda hile kullanılmayan oda bulmak çok zor. o yüzden millet genelde arkadaş gruplarıyla oynuyor.

2- silahlar aynı ama üzerine sticker filan yapıştırabiliyorsun, sanırım ücretli onlar. müzik de benim anladığım kadarıyla eğer raundda senin sayende oyunu kazandıysa takımın o müzik çalıyıor.

3- alışma sürecinde olabilirsin, silahların spreylerine bakmak gerekiyor, her silahın farklı spreyleri var, hedefe tutup mouse basılı tutuyorsan mesela geçmiş olsun, muhtemelen adamın 1 metre üstüne sağına soluna ateş ediyorsundur.
bazıları cidden iyi oynuyor ama bazıları da dediğim gibi nişan hilesi duvar hilesi vs. kullanıyor.

5- sanmıyorum, zaten sesli chat kısmı tamamen çöplük ruslar rusça konuşuyor türkler türkçe, taktik maktik yapan yok, genelde de küçük çocukların seslerini duyuyorum ben hep. yazılı chat'i y tuşuna basıp açabilirsin.

ben de senin gibi sonradan oynayanlardanım, arada oynuyorum evet bazen zevkli oluyor ama ücretsiz versiyonda çok hile oluyor dediğim gibi kimse de banlamıyor sıkıcı ve vakit kaybı oluyor bir süre sonra.

ama ben de pubg'yi sevmiyorum mesela, yok ineceksin silah toplayacaksın hop biri kafandan vuruyor kurşun atmadan oyun bitiyor. cs go'da hızlı hızlı çatışmaya giriyorsun o tarafı iyi bence.

hile pubg'de daha az ise orda takıl ya da para verip prime hesap al. ben almadım.
  • aziz dostum jack  (20.05.20 10:56:59 ~ 10:59:21)
1-Prime status bilmemne diye bi mevzu var ona geçiş yapabiliyorsunuz. Ama ne işe yaradığını şuan hatırlamıyorum :D
2-O silahlar oyun içinde satın alabildiğiniz silahlar cd ise oyun içinde çalan müzikler. Parayla başka cd alıp oyun içi müzikleri değiştirebiliyorsunuz hatta mesela raunt içinde min 3 adam vurursanız ya da bombayı patlatırsanız o rauntun en iyisi oluyorsunuz falan o sırada müzik çalıyor.
3- Alışana kadar atılman normal. Adam vuramıyorsanız atıyorlar direk bence çok saçma. Yeni başlayanlar ile oynuyorsanız ak-47 ile tek atması pek mümkün değil.
4- (T) tuşu takım içi sohbet (Y) tuşu tüm oyuncular.

cs go bile eskisi gibi değil artık çok fazla hack kullanan var. ben bıraktım oyunu. arada bir girip silah yarışı oynuyorum. Size tavsiyem hiç bulaşmadan baştan geri dönün :D Oyun saçma bir hal aldı.
  • philiptraum  (20.05.20 10:57:58)
tek tek atış yaparım, hiç seri modda mouse basılı tuttuğumu hatırlamam.

prime status mantıklıymış ama o da 21. level istiyor. asla uğraşamam. boşa ödediğimle kalmışım demek ki. neyse bulaşmayayım ben pek o zaman
  • han20  (20.05.20 11:16:26)
Ben de uzun sure cs 1.5 ve 1.6 oynadim. Ve half life. Genel anlamda iyiydim ama uzun bosluktan sonra cs go deneyince hic isinamadim. Oyunun gorselleri ve mekanigi ciddi anlamda farkli. Bi sure sabredip oynamak gerekiyor alismak icin. Bi de bana da ölmek daha kolay gibi geldi. 1.6 olsa birisi bana ates etmeye basladiginda bi reaksiyon alip en azinda karsi tarafa zarar verebilirdim. Ölmek bile hs yemedikce 1-2 saniye surerdi yogun ates altinda bile. Cs go’da mermi daha havadayken ölüyorum.

  • icim urperiyor  (20.05.20 11:23:04)
ben ilk çıktığı zamanlarda almıştım sonra oynamayı bıraktım. arkadaşlar zaten sorularına cevap vermişler ben başka konulara değineyim.

genelde 2 3 kişi birden giriyor ve sen tek giriyorsun maça

ortalama 25 killim vardı, yani iyi sayılmam ama kötü de sayılmam. atma sebeplerine değineyim.

oyunda konuşanları dinlersin ama mikrofon kullanmazsın, atarlar.
kötü oynarsın, atarlar
iyi oynarsın sana uyuz olurlar, atarlar.
son elde sırf gıcıklığıan olsun diye atarlar.
atmasalar gelir herkes ateş eder 1 kere sana ölmezsin ama armor falan kalmaz.
mesela rush b derler, sen a da beklersin atarlar.
adamlar yenileceklerini anladıkları an oyundan çıkar giderler, tek başına kalıverirsin.
ben eğlenmek için oynuyorum adamlar resmen rage, böyle bir nefret, kin, ne var olm 25 adam öldürmüşüm bi round da kill almadan ölsem ne olcak, yok ne küfürler, ne gerginlikler.

mesela rütbe kasarsın, 1 ay rekabetçiye girmesen rütben sıfırlanır, 10 gün boyunca günde 1 defa rekabetçi maç oynamanı ister senden, tekrar rütbeni belirlesin diye. zaten oraya düştün mü iyice çöplük, rütbe yükseldi mi mesela bilmem ne elit oldun mu daha az dandik adamlar çıkıyor karşına, çünkü hesapları banlansın istemiyorlar, hile falan açmıyolar. oraya gelebilmek özellikle leş, çamur tabakadan kurtulabilmek için, çok emek harcaman lazım, iyi bir bilgisayarın, internet bağlantının olması lazım. ben uğraşamam arkadaşım, her gün 1 saat girip sağa sola sıka sıka zıplaycam diye sinir stres sahibi olamam.

özetle sierra adam gibi bir firma değil, ne hilesi kaldı, ne macro mouse u, ne özel macro mouse komutları, rezillik rezillik hiç uğraşılmaz.

genelde benim karşılaştığım düzgün oyuncu profili sadece %5
son zamanlar sadece botlarla oynuyordum.

ben hala half life (ilk çıkan), opposing force multiplayer oynuyorum, çok güzel serverler var. hl2 deatmatch multiplayer de oynuyorum ara sıra ama hl ve opposing force, özellikle modlanmış serverlerde çok iyi oluyor bin tane server var.

tahmininden de çok daha fazla insan bu oyunları hala oynuyor.
  • hem şişko hem deli  (20.05.20 11:45:09 ~ 11:51:43)
Özetle rekabetçi modda takıma ayak uydurmanız, telsiz konuşması ile info vermek, yine telsiz konuşması ile verilen infolara göre hareket etmek ve en önemlilerinden biri oyunu kulaklıkla oynamak gerekiyor.

Kulaklığın önemi şöyle. Atıyorum oyunda tek sen kaldın takım arkadaşları öldü. Onlar senin ekranı izlerken düşmanın nereden geldiğini duyarak anlayabiliyorlar. Mesela sen sağdan gelen düşmanı kulaklığın olmadığı için anlamayıp sola dönersen direkt şutlanma sebebi.

Takım bir strateji belirlerse (örneğin Rush B) buna göre hareket etmek gerekiyor. 4 kişi B'ye koşarken sen A'ya koşup ölürsen ikinci roundda atarlar maalesef.

Oyunun temel stratejileri de var. Örneğin takım "Eco" derse o round hiçbir şey almayıp para saklaman gerekiyor. herkes pistol ile giderken sen tutup 3-2 falan hafif makineli alırsan yine atarlar. Çünkü o roundu takım feda edip bir sonraki round rifle alarak oyunu dengeleyecek. Sen bir sonraki roundda tüm takım rifle almıken pistol ile kalırsan o round da gidiyor. sonra bir sonraki round yine Eco falan derken 3-4 round güme gidiyor.

Rekabetçi moda girmeden önce biraz aim çalışmanı öneririm. Steam'de aim map'ler var. Bunları indirip biraz antrenman yaparsan oyun içinde daha iyi olursun. En önemli aim hareketlerinden biri crosshair'i düşmanın kafası hizasında tutman gerekiyor sürekli. Yürürken yere bakarsan düşman geldiğinde crosshair'i düşmana doğrultana kadar adam kafaya atıveriyor mermiyi. Buna ilaveten köşe dönerken vs. nasıl hareket edileceği ile ilgili youtube'da temel aim videoları var. Çok faydasını görürsün.
  • himmet dayi  (20.05.20 11:48:56)
çok ufak bir hatandan dolayı oylama başlatabilirler,
biri de eğlencesine F1'e basar, oylama tutmasa bile mimlenmiş olursun, ileriki bir hatanda daha çok göze batar.

fight'in döndüğü yerden çok uzakta kaldıysan ve harekete geçmediysen başlatabilirler.

cs tarafta pusmak yerine gereksiz açılıp öldüysen,
t tarafta bomba ile en önde gidip ölüp, bombayı saçma bir yerde düşürdüysen başlatabilirler.

ruslar tamamen eğlenmek için oylama başlatabilir, frindly fire yapabilir, defuse ederken seni öldürebilir, adam bıçaklamak için kazanılmış eli satabilir, 1. olduğun oyunda son el seni atabilir ve daha çok çirkin şeyleri yapabilir.
ben bunu başka bir millette görmedim.

tavsiyem, ne yaptığından emin isen, seni oylayan adamın hatasını gözle ve ilk minik hatasında çok geçmeden sen de oylama başlat.
  • big city mobbing  (20.05.20 11:55:05 ~ 11:58:19)
Rekabetçi de takıma ayak uyduracaksın yoksa ya atılırsın ya küfür yersin. O yüzden Death Maç free. Zaten oyunda eskiden beri çözülemeyen bir hile sorunu var. 5 kişiden 3'ü net hile. Hilesiz oyun için ya Prime Status alacaksın ya da 21 level üstü olacaksın ama o da kesin çözüm değil, gene hile var.

Kısacası oyun çok bozdu öyle kafa yorulacak bir yanı kalmadı. Gir Death Maça 10-15 dk stres at çık.

Dayı güzel anlatmış bu arada hepsine katılıyorum, adamlar oyunu çok fazla takıyor, kafayı bozmuşlar. Ayak uydurmak lazım.
  • allahkitapwesli  (20.05.20 13:37:29 ~ 13:40:32)
Benim zaten prime imiş maça başlarken "seckin etkin" yazıyor. Dediğiniz gibi kafa yormaya gerek yok eğlence modu devam

  • han20  (20.05.20 18:44:06)
Ha ben şunu da belirteyim. Ben CS:GO'yu bırakalı yıllar oldu. Adamı kanser eder.
Çok fazla hile var +1
Hile olmasa da çok fazla smurf hesap var. Yani adam atıyorum Global Elite olmuş. Gidip yeni hesap alıyor. Acemilerin arasında takılıp şov yapıyor. 50 kill alıyor falan. Benim takıma geldi. Herif gerçekten çok farklı oynuyordu. Hiç benim aklıma gelmeyecek şeyler yapıyordu hakkaten çok iyiydi.

Neyse özetle kanser olmak istemiyorsan CS:GO'dan uzak duracaksın. Ben PS4'e geçtim. Battlefield V oynuyorum. Kafam rahat. Ne hile var ne de stres var. 32-32 maç zaten bi öldürdüğün adam oyunda bi daha karşına en fazla 5-6 defa daha geliyor.
  • himmet dayi  (21.05.20 08:25:27)