elektronikçi'lere sorum var (24vdc redresörü ups’e çevirip)

değerli arkadaşlar,

elimizdeki 24vdc redresörü ups’e çevirip ofisimizde kullanmayı planlıyoruz. önereceğiniz pratik bir yöntem var mıdır? örneğin bu dönüşüm için dc-ac invertör var mıdır?

akü kabinine akü ilavesi ile 100ah çıkarmayı düşünüyoruz.

elimizdeki ürünlerin etiket bilgileri ektedir.

şimdiden teşekkürler.

dc ac invertor tabi vardir. ama zaten aku ilavesi yapacaksaniz en pratik yontem aku omru dolmus kaliteli marka ups alip aku degisimi yapmak olur sanirim.

  • icim urperiyor  (19.05.20 04:24:12)
hocam
24 V redresör - o güçlü baya 30 ah 3 paralel kol 2x12 V 100 ah akü grubunu bile sarj edebilir
koctas ta 24 V inverterler var
ama böyle bir sistem cok pratik olmaz
dc gerilim akü voltajına göre ayarlanacagindan inverter girişinde dengesiz bir dc voltaj olur
şarj kontrolü olmadıgından akü ömrü azalır
cok saglıklı olmaz
deneysel olur mu olur

en temizi
ups imalatcısı bir firmaya
elimizde bu ürünler var
bize bunları bir şeye sayın üstünü tamamlayalım 6 kva bir ups alalım deyin
icinde 16 x 7 ah akü vardır 10-15 dk götürür sizi
işiniz görülür
yoksa da bana yazın ben size 2. el bir 6 kva ups bulayım
  • kingcyrax  (19.05.20 12:19:03)
@kingcyrax DETAYLI BİLGİ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

  • ifo  (19.05.20 15:46:58)