vefat eden dayımın saatini ananeme vereyim mi? - korona

bugün ananemin covide yakaladığını öğrendim.

dayım 15 yıl önce vefat etmişti. ananem de dayımın saatini takardı hep. üç veya dört yıl önce dayımın saatini istedim ananemden. hem vereceğini tahmin etmiyordum hem de ben de çok severim dayımı. birkaç ay öncesinden bende bir pişmanlık başladı saati aldığım için(hiç ısrar etmedim ananeme saat için) neyse ananem, bana bir saat al öyle vereyim dedi. ben de bir köstekli saat aldım kendisine.

bugün annemi aradım, o laf arasında söyledi. bu yüzden çok iyi durumu diye anlamam lazım aslında. kötü olsaydı söylerlerdi bana diye tahmin ediyorum. istanbulda oturuyor benim aile ben çoook uzaktayım maalesef. istanbula gidebilirsem yasaklar vs kalkınca, saati versem dayımı hatırlatıp üzmüş mü olurum?

çok büyük bencillik yapmışım gibi hissediyorum, pişmanım.

verip vermeme konusunda bir şey diyemem ama pişmanlığını geçirmek için annanenle konuşsan onun sana saati gönüllü verdiğini duysan falan rahatlarsın belki.

  • carpenic  (18.05.20 23:14:45)
Sayını unutmamistir ki
Hatırlatmış Olmazsın
Ayrıca bencillik değil yaptığın. Hoşuna bile gitmi. Olabilir.
Gecmis olsun.
  • kisa  (18.05.20 23:14:54)
iki kere okudum anca anladım yazdığınızı.

yani şimdi hatırlatmaktan ziyade covid olmuş bir insana bunu yaparsanız insan öleceğini falan düşünür. durumu iyiyse şimdi değil ama iyileştikten sonra verin. sonuçta onun oğlu sizin dayınız. iyi bile olur.
  • respect  (18.05.20 23:51:46)
Hocam çok uzakta yaşıyorum zaten. Istesem de hemen veremem. Iyileşince giderim anca. Yasak vs var ya zaten. Sormak istediğim şeylerden biri şu; saati alınca dayımı hatırlayıp çok üzülür mü?

Diğeri: büyük bir bencillik mi yapmışım zamanında saati isteyerek.

Edit: bu arada durumunun iyi olduğunu tahmin ediyorum dedim ama şöyle; anneme sordum durumunu tabii ama bizde uzakta olan birine hastalık veya vefat hemen söylenmez bilirsiniz. Survivor yarışmasında bile bir yarışmacının köpeği mi ne ölmüş onu bile söylemişler.
  • Fusha  (19.05.20 00:47:27 ~ 00:50:36)
"bugün annemi aradım, o laf arasında söyledi."

anneannen saati mi istemis? annenin laf arasinda soyledigi ne?

ozellikle istemediyse saati vermene gerek yok. saati atsan veya alakasiz birine versen/satsan sorun olurdu ama saat hala ailede, o cocuguysa sen de torunusun. saatin sende olmasindan zaten rahatsiz degil. vermene gerek yok. verince de ekstra bir mutluluk veya mutsuzluk yasamayacaktir.
  • hot potato  (19.05.20 00:58:23)
Laf arasında söylediği şey ananemin hasta olması.

  • Fusha  (19.05.20 01:32:42)
Respect+1

  • primetime  (19.05.20 15:41:05)