Boya kokusu nasıl geçer

Merhaba, dün kapılar yağlı boya ile boyandığı için evde yoğun bir koku var. Dünden beri sürekli camlar açık, yoğunluğu azaldı gibi ama hala katlanılamayacak seviyede (uyuyamadığım için yazıyorum). Soğan, bayat ekmek koyun, denmiş, koydum şimdi onları da, bu sefer de odam soğan kokmaz değil mi? Başka ne yapmalıyım (amonyak, nane yağı, kireç yok)? Teşekkürler.

Mobildeyim editleyemedim, denenmiş, başarılı olmuş yöntemleri soruyorum aslında.

  • amabunuyapmayacaktin  (18.05.20 03:37:24)
iyice ve yeterince havalandırılacak ev, başka yolu yok. soğanın bayat ekmeğin olayını anlamadım ama kokuyu bastırsalar bile solumaya devam edeceksin.
not: boyacı

  • pati  (18.05.20 08:09:21)
boya tamamen kürlenene kadar kokusu geçmez

  • qerest  (18.05.20 13:09:02)
@qerest kimyasal kürlenmeden bahsediyoruz değil mi? uv kürlenmeli bir boya değilse (ki bu durumda değil) kokan şey kürlenmemiş (reaksiyona girmemiş) reçine değil kürlenmeye katılmayan uçucu kısımdır. tam kürlenme gerçekleştikten sonra bile, uçucu kısım evi terkedene kadar ev kokmaya devam eder.

  • pati  (18.05.20 13:37:46)