korona virüse bağışıklık

aralık ayında annem inanılmaz ağır bir grip geçirdi. semptomları şunlardı: yüksek ateş, birkaç gün boyunca hiçbir şekilde bitmeyen kuru öksürük, yorgunluk, vücutta ağrı, başağrısı. evet, hepsi koronavirüsün belirtileri. bu hastalık daha önce gördüğüm hiçbir gripe benzemediği için koronavirüs oldugunu dusunuyorum. annemle aynı evde yaşadığımız için, hastalığın bana geçmeme şansı yok gibi birşey.

şimdi bu hastalığın koronavirüs oldugunu kabul edersek, ben virüs taşıyıcısı mı oluyorum? o dönem bağışıklığım çok kuvvetliydi ve virüsü yendim diyelim. bu benim vücuduma bu virüsle alakalı bağısıklık kazandırır mı?

Anneniz eğer Çin'de yaşamıyorsa, Çin ile bağlantısı yoksa dediğiniz gerçekten mümkün değil. Koronavirüs/covid-19 bu şekilde bir hastalık değil. Eğer anneniz hasta olsaydı, çevrenizde sizde dahil birçok hastaya denk gelirdiniz. Ha diyelim ki siz belirti göstermeyen hastaydınız yine çevrenize bulaştırırdınız ve çevrenizde hastalara denk gelirdiniz. Yani hiçbir durumda annenizin o dönemki rahatsızlığı bu salgından değil.

  • GoodMorningTeacher  (17.05.20 21:49:01 ~ 21:49:40)
Gecen sizinle ayni seyleri ayni donemde yasayan bir kac saglik personeli test yaptirmis, antikor filan cikmamis buyuk ihtimal baska bir virustu.

  • red g  (17.05.20 21:49:02)
Saydiginiz tum semptomlar gripin semptomlari (Gercek grip olan influenzadan bahsediyorum, soguk alginligi degil). Koronavirus olmasi imkansiz.

  • Haldamir  (17.05.20 22:01:58 ~ 22:03:07)