[]

Çoklu şikayetler içim bölüm/doktor tavsiyesi

35 yaşındaki abim için bölüm/doktor önerisine ihtiyacım var. Kendisi sağlığına dikkat etmeyen, sigara kullanan, hareketsiz yaşam süren birisiydi hep. Ancak son iki senedir hızla çöküyor. Stresli bir dönemden geçtiğini de ekleyeyim bu son iki senedir. Bu karantina sürecinde hızla kilo vermeye başladı; nerdeyse haftada 1-2 kilo veriyor hiçbir şey yapmadan. Çok fazla kas ağrısı, halsizliği var. Böbreklerinin (ya da böbreklerin olduğu bölgenin) de ağrıdığını söylüyor. Dolaşımda da sıkıntı yaşıyor sanırım - özellikle sabahları uyuşma çok yaşıyor. Böyle çoklu şikayet olunca hangi bölüme gitmesi gerektiği konusunda emin olamadık. Sizlerden bölüm ve İstanbul için doktor tavsiyesi alabilir miyim? Yardımlar ve öneriler için şimdiden çok teşekkür ederim.
 
Önce dahiliyeye gidecek,orda derdini anlatacak,dahiliyeci onu derdine göre uzmanına sevk edecek.


  • duptıs  (16.05.20 00:46:16) 
Aile hekimi? Kan tahlillerini yapar, şikayetlerine göre yönlendirir.


  • kobuzchu kiz  (16.05.20 00:59:56) 
Mevcut aile hekiminden memnun değildi, şu dönemde de değiştirmek için uğraşmaz. Aslında bütüncül yaklaşımı olan bir doktor arayışındayım diye ifade etsem kendimi daha doğru olacak sanırım. Fonksiyonel tıp doktorlarını duydum ama hiç tavsiye veya deneyim paylaşımı okumadım. Öyle bir doktora görünmek nasıl olur?


  • benimadımmayıs  (16.05.20 01:37:11) 
Bence önce Dahiliye sonrasında muhtemelen Nörolojiye yönlendirebilir.


  • Semi  (16.05.20 02:05:07) 
kesinlikle genel dahiliye. oradan bir kardiyoloji ve nefrolojiye sevk ederler ama çabuk olsun. haftada 1 2 kg kaybetmesi çok fazla kötü bir şey çıkmasın umarım.


  • queen bee  (16.05.20 02:52:02) 
Kilo kaybetme hızı biraz sıkıntılı. Gaz yapici yiyeceklerden uzak durduğu bir gün gidin hastaneye. Dahiliyeciyle gidin ama tam batın tomografisi yapmasa da isteyin.


  • deer hunter  (16.05.20 03:20:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.