terasta yatmak için çadır/cibinlik

merhabalar.

sıcaktan kavrulan bir akdeniz şehrinde yaşıyoruz. klima ile uyumayı pek sevmediğimiz için terasta uyumayı düşündük.

ancak küçük de bir bebeğimiz olduğu için sineklerden korunacak bir düzen ayarlamamız gerekiyor. daha sonra kamp yaparken de kullanabileceğimiz bir çadır almayı düşündüm önce. decathlon'daki şu model olabilir gibi geldi: www.decathlon.com.tr ancak içinin esinti alıp almayacağından emin olamadım.

teras sabah güneş almıyor o sebepten her tarafı tül şeklinde olan bir çadır olsa bizim işimizi görür aslında. acaba sizin önerebileceğiniz modeller var mıdır?

bir de cibinlikler varmış bu iş için ama o ne kadar kullanışlı olur bilemedim.

hic terasta tek uyumayi denediniz mi? gunes cok erken dogdugu ciin kavurucu bir sicaklik olur gunes almasa da. decathlonunki ruzgar almaz. tul gibi bir sey daha cok ise yarayabilir ille de disarda yatmak istiyorsaniz.

  • fakyoras  (16.05.20 00:19:57)
Düşündüğün çadır şu an kullandığım çadır.
Güneşten koruduğu kesin.
Esinti konusunda ise bilemiyorum.
Sonuçta önünü açabilirsin
  • otopsicocugu  (16.05.20 00:22:15)
Sonradan olma akdenizli misin abi.

Her tarafı tül olan çadıra cibinlik deniyor.pazarda veya eve yakın tuhafiye gibi yerlerde bulursun.alıp asıyorsun onu,yatmadan evvel alt kısımlarını yatagın altına sokusturuyorsun ki börtü böcek yavruyu kemirmesin.bunun dışında kapalı olacak her seçenek sauna etkisi yapar akdenizde.
  • duptıs  (16.05.20 00:24:27)
@fakyoras bugün deniyorum. zaten bebek dolayısıyla çok geç kalkmıyoruz. o yüzden güneş sorun olmayabilir.

@otopsicocugu tek bir taraftan mı açabiliyoruz? bir de açtığımızda sinekten koruyacak tül gibi bir şey var, değil mi? aslında çift yerden tül olacak şekilde açabilsek yeterli olur gibi.
  • hobolo  (16.05.20 00:26:13)
@duptıs doğru diyorsun en güzeli cibinlik ama dış ortamda olur mu bilemedim. bir bakayım modellerine.

çadır bizim için yanlış seçim olur gibi.
  • hobolo  (16.05.20 00:29:08)
abi made in iskenderun olarak bildiriyorum,başka alternatifin yok.doğduğumdan beri bu şekilde yatıyorum.damda sarmaşığın altında.

  • duptıs  (16.05.20 00:44:06)
X bir çift katlı çadır alın, üst katı kurmayın. Sonra kamp falan da yaparsınız, böcek için de daha iyi olur tamamen kapalı olduğu için.

  • knazım  (16.05.20 12:55:12)