Bir emlakçı hikayesi

Önceki soruyu hatalı yere açmışım. Uyaran arkadaşlara teşekkürler.

Dün bir eve bakmaya gittim. Kirası 2500 TL. Beğendim evi ve aynı gün akşam üstü ikinci kez baktım. Beğendiğimi söyleyip fiyatla ilgili kararı bildireceğimi söyleyip ayrıldım. Bir durum olursa konuşalım dedim.

Bugün 2250 TL'ye kiralayabileceğimi söylemek için öğlen saatinde gittiğimde daha lafa başlamadan 'yaa orası için 2400 teklif verdi biri' dedi. Yani imkansız bu çünkü benim eve bakmamla fiyat teklifi için gitmem arasında 18 saat falan var. Bu kadar hızlı ev görülüp fiyat teklif edilemez yani. Hayırlı olsun deyip kalktım ama ilan hala duruyor

Doğru söylüyor mudur? Ne yapmalı sizce?

Bence başka bi numaradan arayıp bilgi al bakalım ne diycek.

  • izmitcan  (15.05.20 03:11:01)
Bugün yazmaya çalışmıştım;
Sabah sahibindende gördüm, oglen gezdim, cikisinda kiraladim. Totalde 4-5 saat sürmüştür. Ayni ev ben bosaltirken sahibinden uzerinde sadece 1 gun kaldi ve tutuldu.

Kısacası olabilir
  • logisticsmanager  (15.05.20 03:13:16)
popüler ve genellikle eski evlerin bulunduğu semtlerde bakımlı ve normal fiyattan kiraya çıkarılmış evler bekara ya da kefilsiz insanlara verilmiyor. böyle evlerin hemen kiralanması için genellikle ilan bile açılmasına gerek kalmıyor çünkü, illa arayanı çıkıyor.

arada sırada eli yüzü düzgün kirası normal bir ev çıktığı zaman da böyle kapışılıyor.

özetle iyi bir mahallede, iyi bir konumda bakımlı bir ev ise 18 saat hiç de uzun bir süre değil, büyükşehir koşullarında düzgün bir ev bulmak kolay değil.
  • anneterligi  (15.05.20 11:06:05)
6 saatle kaçırdığım ev oldu.
Popüler bir yerde normal bir ücretse bu, hemen aramış olabilirler.

  • jimjim  (15.05.20 12:38:03)
Ha bu arada 6 ay ev aradıktan sonra,
Şu an kaldığım evi internette sabah görüp öğlen gezip bir saat düşündükten sonra emlakçıya kapora vermiştim. Ertesi gün de tuttum.

  • jimjim  (15.05.20 12:39:56)
oturmuş bir muhit ise 18 saatte teklif gelmesi çok normal, hatta o sürede kiralanabilir bile.

  • nuisance  (15.05.20 13:53:28)
Kiraya vermiş... ilanı da kaldırmış. Çok üzgünüm.

  • Sellim  (15.05.20 18:30:44)