AVM girişlerinde ateş ölçülüyor mu?

Bu kadar insanı kontrolsüz alıyor olamazlar.

Ölçülüyor ama sıkıntı şu; hastalığı asıl bulastiranlar ateşi vs si olmayan hiç belirti gostermeyenler.

  • deer hunter  (14.05.20 14:53:22)
dışarı 40 derece, güneşte kalıp gelen adamın alnıyla, arabasında klimanın yüze vurduğu adamın ateşi aynı bile olsa alet 3-5 derece yanılabilir. o aletleri kullanan insanların ciddiyeti de önemli. tutulması gereken yakınlıkta tutması lazım.

sürücü tarafından yolcuları pencereden ölçen jandarma muhtemelen tüm ateşli hastaları kaçırıyordur.

ki belirti olmadan geçiren binlerce kişi var+1

kontrollü de alsalar, gözden kaçar demek istiyorum.
  • bir ileti paylastim  (14.05.20 15:09:11)
bence hiç sağlıklı değil süreç. salsınlar herkesi kimseyi de yormasınlar bence.. o aletle virüs bile bulaştırırlar muhtemelen olmayanı da hasta ederler

  • hushhush  (14.05.20 15:26:33)
ölçmesinin bir anlamı yok.

  • sizofren06  (14.05.20 15:54:15)
@deer hunter çok güzel söylemiş. 38,39,40 derece ateşi olan bir insan ilaç alıp ateşi baskılamadan zaten dışarı çıkamaz. çıksa da avm'ye gitmek o halsizlikte son seçenek olur. son seçeneği seçip avm'ye gitse bile şak diye alet tespit eder. aletin tespit edemeyeceği seviyelere ateşi düşüremez. yani covid ateşini.

sonuç: ihtimal dahilinde olan bir şey için dışarı çıkmayın. dışarıda sadece işi olan olsun.
  • iddaaci  (14.05.20 15:57:50)
ölçülse ne olacak. bugün pazara gittim orda da ölçülüyordu. millet birbirinin götünün içinde. önümdekine mesafe koysam arkamdaki yapışıyor maskesi çenesinde. ölçen eleman illallah etmiş zaten kol kalmamış adamda.

kısacası bu ülkede her tedbir göstermelik. bir işe yaradığı yok. maskeyi para koyduğu cebinden çıkarıp takan adam var. ya virüs hakkaten zayıfladı ya da rakamlar hakkaten doğru değil. böyle salakça dolaşan insanlar yüzünden nefret eder oldum herkesten.
  • Improbable  (14.05.20 16:00:46)
Bizim işyerinde termal kamera var, geçen öğlen yürüyüş yapıp içeri girdim termal kamera alarm verdi. Güvenlik hiç oralı olmadı dedim benim ateşim yüksek mi çıktı dedim? Dışarısı sıcak yürüyüş yaptığın için yüksek çıktı dedi. Bugün çoğu kişiye oldu söyleyince termal kameraya güvenmek pek mantıklı değil.

  • Fritz-X  (14.05.20 16:05:49)