Hocaya söylemeye gerek var mı?

Mezun olmak için birkaç sınavım kaldı ve bunlar da online olarak essay tarzında yapılıyor. Puan ağırlığı çok olan bir essay teslim etmiştim geçenlerde. Hoca düşük bir not vermiş. Zaten kimseye feedback de vermedi, biz vermesine isteyince mecburen attı bunları.

Yazdığım her şeyi yanlış anlamış. Mesela bir yerde ''physical differences based on geographical backgrounds'' demişim, ''uncivilized aileler hakkında daha önce bilgi vermiştin, burada vermen doğru değil'' tarzında bir şeyler yazmış ve not kırmış. Ya da ''US Supreme Court'' hakkında bir cümle yazmışım, kenarına ''Avustralya'nın konuyla alakası nedir?'' yazmış ama essayde Avustralya hakkında hiçbir şey yok. Bütün essay böyle.

Benim dışımda bu tarz saçma sapan okuduğu birkaç essay daha var. Onlardan bazıları yanlış anlamışsınız diye hocaya mail atınca ''Gözden kaçmış, kusura bakma.'' demiş ama notları düzeltmemiş ve düzeltmeyecekmiş de. Tepki gösterenlere ''Bir dahakine iyi not alırsınız.'' demiş.

Söylesem bir şey değişmeyecek muhtemelen ama yaptığı hatalar da çok sinirimi bozdu. Yerimde olsaydınız içinizde tutup puan nasılsa söylesem de değişmeyecek diyerek sessiz mi kalırdınız, yoksa hocayla aranızı bozmak pahasına da olsa tek tek bütün hatalarını içeren bir mail atar mıydınız? Mezuniyet arifesi olduğu için kimse üstlere şikayetle uğraşmak istemiyor.

notlarınızın tekrar değerlendirilmesi için dilekçe verebilirsiniz bence.

  • argent dawn  (13.05.20 15:20:48)
Uygun bir dille sen de yeniden değerlendirme talep edebilirsin. Ama sonuç değişmeyecekse ve aynı hocadan tekrar ders alacaksan arayı bozma boşuna.

  • elorelia  (13.05.20 16:59:02)
bende bunu anlamıyorum bizden full özen beklerler kendileri özeni zerre göstermezler. US supreme court u avusltralya anlayıp notunu kıracak bir sürü şeyi yanlış okuyacak bende eyvallah çekecem yok öyle dünya.

sonra okulum niye 2 sene uzadı.
  • NightBringer  (13.05.20 17:43:21)
Evet suyuna gitmelisin. Hatta hocam burda şöyle demek istemişsiniz ama ben böyle demek istemiştim, bi bildiğiniz vardır siz ne anlatmaya çalıştınız acaba diye kendiniz de salağa yatıp bi şekilde tekrar okumasını da sağlabilirsin. Sonuçta finalden de düşük alırsan, kalma riskin olursa. Hocaya yine sen ricada bulunacaksın.

  • damba  (13.05.20 17:48:54)
Siz haklı olduğunuzdan eminseniz aranızın bozulmasını dert etmeyin, birlik olun.

şimdi mezuniyet arifesi diye şikayet etmiyorsunuz, 2.3. sınıfta da daha hocadan ders alacağız takmasın diye şikayet etmiyorlar, e o zaman, ne zaman şikayet edeceksiniz ?

Hocam böyle böyle mail attım, gözden kaçmış dediniz, notumda değişiklik yok mu gibisinden bi mail atabilirsiniz .

Edit: esas şimdi şikayet edin, kaybedeceğiniz çok şey yok, mezun oluyorsunuz bir daha görmeyeceksiniz hocaları. böyle yapa yapa öğrenciler, düzen değişmiyor. yanlış anlamayın genel olarak diyorum.
  • fezagezgini  (13.05.20 17:49:01 ~ 17:50:30)
benzer bir durum yasamistim. once kendisiyle gorustum dogru cevapladigim sorulari puanlandirmadigini gorduk kagidimi tekrar inceledigimizde. ama yine de bana notunu degistiremem tek ders sinavindan gecersin bu kadar iyi biliyorsan dedi ukalaca. ben de. gozu karartip nolacaksa olsun diyip gidip ustlerine sikayet ettim. puanim dgistirildi ve o dersten de gectim. yapmasaydim belki de bosuna okulum uzayacakti. hala en basarili cesaret hikayelerimdendir :) okulda unlu olmustum bildigin bu hocaya kafa tutmaya cesaret edebildigim icin.

  • in vino veritas  (13.05.20 21:26:05)