Anneye telefon: iPhone SE'yi tamir ettirmek vs yenisini almak

Merhaba. Annemin 7 yıllık android telefonu ölmeye başladı. Şarj tutmuyor, çok yavaşladı, kamerası da yetersiz geliyor.

Benim eski telefonum bir kenarda duruyor. İki problemi var.
- Pil durumu çok kötü
- Power tuşu çalışmıyor

Bunların tamiri ne kadar tutar? Yetkili servis haricinde uygun fiyata yaptırmak istiyorum.
Veya hiç uğraşmayıp o masrafın üstüne az daha ekleyip yeni android telefonlardan mı alsak? Ama bunun için de çok bütçemiz yok.

tuş 30 küsür lira, pil 100-120 lira.

  • avatar is back  (12.05.20 13:36:38)
daha önce kumanda veya saat açıp söktüyseniz bu işlerden az önce anlıyorsanız kendiniz çok rahat yaparsınız. sipariş verin youtube'den tamir videosunu açın 1 saat içinde mis gibi yaparsınız. parça fiyatlarının avatar yazmış zaten. işçilik için bi tamirci en az 50 lira alır. cebinizde kalsın.

  • golgi aygıtı  (12.05.20 14:12:03)
Pili kendiniz deji marka alin. Telefoncuya sadece tus ve pili taktirma parasi verin.

  • icim urperiyor  (12.05.20 14:23:48)
2 sene önce pil değişimine 50 lira vermiştim. şimdi 100 lira olmuştur. yeni bir şey almak yerine tuş tamiri + pil değişimi mantıklı bence.

  • stationary traveller  (12.05.20 16:03:16)
İphone se orijinal pili 200-250 tl arasina degistirmistim bir kac ay once (istanbul). Tus tamiri hakkinda bilgim yok.

  • 65 derece  (12.05.20 20:10:40)