İşe alım yapan firma var mı?

Merak ettim de şu siralar yeni birini alan/arayan firma var mi hic? Kurye vb. harici soruyorum. Onlar malum zaten, araniyor.

Olmaz mı, biz varız mesela. Haziran ortasına kadar 100'e yakın alım yapmayı hedefliyoruz.

Sektör bilgisi vermeyeceğim ama bazı sektörlerin işi yoğunlaştı kuryeler gibi, oralar yapıyor alım. Aslında hepsi yapmıyor tabii de, planlamasını düzgün yapmış olanlar için bu kriz fırsata çevrilebiliyor. Hizmet hacmini arttırmak için de o hizmeti verecek insanları işe almayı göze alıyorlar.
  • Bruce  (10.05.20 13:09:48)
Aslinda "hizmet sektoru haric" diye sormak istiyorum. Daha cok merak ettigim beyaz yaka, masa basi calisilan isler icin alim yapanlar var mi?

  • ahm1  (10.05.20 13:16:46)
bizde çok uzun süreli planlanmadığından beyaz yakalılarda %90 işe alım yok.

atıyorum şirket işe geleceksin demiştir o da istifa etmiştir. işi de önemlidir o yüzden yerine alım olabilir.

benim gördüğüm örneklerde insanlar maaşlarından gönüllü kesinti yaptırdılar. bir de üstüne ücretli izne çıkarıldılar. neyse ki devletimiz korona'yı alt etti hayat pazartesi normale dönüyor. (avm'ler açılıyor daha ne olsun)

işe alımların ortalama 6 ay öncesinden planlandığı bir ülkedeyim. mayıs başı itibariyle bir arkadaşa işbaşı yaptırdık çünkü 4 ay öncesinden anlaşılmıştı. şirket 1 nisan itibariyle bütün işe alımları durdurdu.
  • ozdek  (10.05.20 13:41:19)
Bizim şirket alım yapıyor 3-5 kişi ihtiyaç var. Eksik var diye bugün mesai yapıyorum mesela.

Sektör sosyal medya
  • NightBringer  (10.05.20 13:49:59)
Olay küresel. Eindhoven'da yaşayan arkadaşım bir firma ile anlaşmıştı tam o sırada pandemi ilan edildi çocuk sözleşmeyi imzalayacağı gün işe başlamasını iptal ettiler. Analiz mühendisi.

  • kanlakarisikyagmur  (10.05.20 13:59:36)
yazılım firmaları alım yapıyor hep. bilgisayar&yazılım mühendisi arayışı çok.

  • jelly bear  (10.05.20 14:13:42)
Üretim, yabancı firma.
Türkiye için açık olan ilanlar sadece üst kademe müdür, geri kalanlar kapatıldı şimdilik.

  • logisticsmanager  (10.05.20 14:50:06)
Sektöre bağlı tamamen. benim çalıştığım firma gıda firması ve üretim non-stop devam ediyor. beyaz yakalar evden çalışıyor ama fabrikada bulunması gereken mühendis ve üretimciler artı üretimde çalışan işçiler aynen devam. servislerin sayısı 2 katına çıkarıldı, yemekler özel ambalajda veriliyor, herkese maske eldiven, şirkete girerken herkesin ateşini ölçüyorla,r değişiklik bunlar. dezenfektan kullanımı ve ortam temizliği zaten üretimin hassas olmasından dolayı rutinde olan şeyler. örneğin bazı üretim bölümlerine girmeden önce duş almak zorunlu.

Soruna cevap olarak nisan ayı içinde 138 mavi yaka, 5 beyaz yaka işbaşı yaptı benim bildiğim. ayrıca şirket halen yeni alımlar için ilana çıkıyor.
  • zikardo  (10.05.20 15:42:24)