Site bahçesinde alan işgali - 2 - netice alamıyoruz

Merhabalar,

biraz uzun olacak kusura bakmayın, detaylı bir şekilde yazdım ve gerçekten dertliyiz bu konuda;

Yaklaşık 4 aydır bu konuyu çözemedik.
Sitemizdeki binalar en alt katları dükkan. Bizim bloğun en al katındak, dükkanlar yıllardır boştu, 5 ay kadar önce bir dükkan açmaya başladırlar burada.

Dükkanın site bahçesine bakan kısımda, sitenin dış duvarında kendilerine göre bir kapı açıp, o kapıya kadar site yeşil alanını da tahrip ederek beton döküp taş döşeyerek yol yaptılar ki yol 1m genişliğinde ve 3m uzunluğunda en az.

daha sonra bahçenin köşesine ve bu yolun da yanı oluyor burası, 2,5m X 2,5m büyüklüğündeki yine siteye ait bahçeyi tahrip ederek buraya da beton dökerek ve taş döşeyerek çardak yaptılar.

tüm bu süreçlerde site yönetimi belediyeye şikayetlerde bulundu fakat maalesef netice alamadık.

Mevcut durumda dükkanda kimse durmuyor fakat en az 3 kişi bu çardakta neredeyse tüm oturup muhabbet ediyor, tavla oynuyorlar.

İşin en kötü tarafı da bizim evimiz 2. kat ve bu çardak yapılan ve kapı açılan bahçeye bakıyor.

Sİte yöneticisi ile en son konuştuğumuzda da açıkçası çok umut verici bir cevap alamadım, şikayet ettik belediyeye, Cimer e yazarız diyor.

Biz kendimizi çok mağdur hissediyoruz bu durumda, kendi evimizde rahat oturamaz olduk, admların bahçeyi talan edip yanlarına kar kalıyor olması da işin tuzu biberi.

bu durumda bim yapabileceğimiz u işi çözebilecek yasal bir yol var mır acaba?

biz kendimiz de belediyeye gittik, belediye acak para cezası yazarmış, ama o konu şu an bir düzenlemeden geçtiği içn bunu da yapmıyorlarmış, sulh ceza mahkemesie gideceksiniz dediler en son bize kişisel olarak takip ettiğimizde.

bir de buradan sormak istedim, belki başına benzer bir konu gelen vardır.

Okuyup yardımcı olabilecek herkese teşekkürler.

bir gece ansizin o cardagi yerle bir edin. :)

  • crucio  (07.05.20 14:33:32)
@crucio;

zaten 2 ay içinde site bahçesinde tadilat planlanıyormuş, yeni toprak gelecekmiş vs o arada halledeceğiz diyor yönetim.

Ama son konuşmamızda, bunu yıkarsak adamlar bize dava açar falan kafasına girmiş yönetici abi, sitenin malını tahrip etmiş adam ne davası dedim ama bilemiyorum, insanlar çok cahil.
  • nucleon  (07.05.20 14:50:04)
hukuk mahkemesi en dogru yol gibi gozukuyor.

  • müptezel dostoyevski  (07.05.20 14:58:59)
bahçe katında oturuyorum ve balkondan bahçeye giriş çıkış yapabiliyorum. geçen yazın ben tatildeyken yan daireyi satın almışlar ve balkonu büyüterek çardak haline getirmişler, benim manzaramın yarısını engellenmiş oldu. geldiğimde tanıştık ve bu durumdan dolayı tartıştık. böylece komşumun ağır abi olduğunu öğrenmiş oldum. yönetici hiç bir şey yapmadı, belediyeye şikayet ettim, geldiler, şikayetten vazgeçirmeye çalıştılar, ben vazgeçmeyince çardağı yıktılar. ağır abi hiç bir şey yapamadı, bana hala kinli.

  • ankarakecisi  (07.05.20 16:35:44)
@ankarakecisi;

evet, bizim yönetici de bunun olması gerektiğini söyledi. ama corona var eksik personel diye ilgilenmiyorlarmış güya.

Ama biz belediyeye gidip görüştük, geçen seneye kadar belediye bakıyordu, ama artık değişti, sulh cezaya gitmeniz gerek diye sözlü bilgi verdiler.

Yönetici de daha geçen ay kendilerine ait bir yeri belediyenin aynı gerekçe ile yıktığını söyledi bize.

kim doğru söylüyor bilemedik.
  • nucleon  (07.05.20 21:42:53)