a101'den hi level tv almak

www.a101.com.tr
linkteki tv fiyat/performans olarak çok iyi gözüküyor. bunu veya bu markanın başka bir model tv'sini kullananlardan yorum alabilir miyim?
bazı forumlarda hareketli sahnelerde ekranda mozaiklenme sorunundan bahsedilmiş. eğer öyleyse pes atmak çok zevksiz olacaktır. aynı şekilde youtube uygulamasına giriş yapılamadığını yazanlar da var (aynı marka başka bir model için)

LG, samsung almayı ben de biliyorum ama 5.5500 tl dan başlıyor aynı boyut tv fiyatları. korkunç fark var arada. evlilik alışverişi bunlar. daha alınacak tonla eşya var. bu yüzden tutumlu gitmem lazım bir tvye 5.5k veremem yani.

O tv nin gerçek 4k olduğunu hiç sanmıyorum.

  • Arthur Dayne  (07.05.20 13:32:14)
hi level'i vs geçiyorum. beko, arçelik tv bile alınmaz. gerçekten görüntü kaliteleri çok kötü. evlilik alışverişi demişsiniz, atıyorum halıya servet dökeceğinize iyi bir tv çok daha mantıklı olur. ben olsam, 55 inç yerine 50 inç samsung tv'yi bin lira üstüne alırım.

  • anarsika  (07.05.20 13:37:08)
bu parayı buna verip çöpe atacağıma, gider fakir fukaraya dağıtırım yeminle bak.

  • hem şişko hem deli  (07.05.20 13:50:01)
Ben de evi duzerken 200-300 euroya alirim diyordum, cok da pahaliya gerek yok diyordum.
Sonra mağazada o 200-300 euro ile aldigim tv arasindaki okuz gibi farkı gördüm.
Yani en basiti disney+ fransa'ya geldiği gun hop, disney plus eklendi application olarak.
Sonrasında görüntü kalitesi tartisilmaz.

Bana gore 55inc dunyanin dandik tv alacaginiza daha ufak iyi tv alin. Cunku buyuk tv Kotu kalite goruntu harbiden canınızı sikar hele oyunlarda falan da.
  • logisticsmanager  (07.05.20 14:02:42)
Ekşi de herkes 2o bin maaşlı çalıştığı için beğenmezler.

4 yıl önce Regal marka tv aldım. Fena değil. Ben 1.ooo liraya almıştım. TV kanalı seyretmiyorum usb den film dizi bakıyorum. Ev kiralıksa en ucuz perdeden al, boyunu kestirme taşınacağın evin ölçüsünden %20 büyük al, büyük fırın alma. Kumtelin küçük fırınından al. Büyüklerin içini ısıtmak için çok elektirik harcanıyor. Kumtelin tavuk çevirme yapanından almıştım. Misafir gelince kolay ve etkili yemek oluyor. Bulaşık makinesinin içi metal olsun, plastik koku yapıyor. Çamaşır makinası da LG çok iyi.
  • x571  (07.05.20 14:26:31)
Ayrıca "Allah mutlu Mesut etsin, bir yastıkta kocayın" diyememiş hiç kimse.

  • x571  (07.05.20 14:28:07)
hi level ile regal'i bir tutamazsın.

al bende var regal 14 senedir kullanıyorum hem tv hem buzdolabı tık demedi.

ama bu hi level öyle değil. bu resmen parayı çöpe atmak. kalkıp iki markayı bir tutup da dediklerimizi çarpıtmayın.
  • hem şişko hem deli  (07.05.20 15:16:46)
kardesimin evine ugradigimda gordum bunu ya da benzerini hi level 55 ekrandi. burada abartildigi kadar kotu bulmadim ben. hayatimda izledigim en iyi goruntu filan diyemem. super hic diyemem ama gayet is gorur bir tv. kardesim gecen sene 1600 e filan aldim demisti. yani fiyatina gore bakinca super. gercek 4k degil filan demisler ama 4k da bir sikinti yok bence, renk kalitesi filan iyi degil.

alternatiflerin fiyatlariyla karsilastirmak lazim. az fark varsa iyi marka alinir elbette ama cok varsa bu bence gayet is goren bir alet.
  • duygusuzromantik  (07.05.20 15:51:21 ~ 15:52:35)
tv şart değilse alma 2600 liranı çöp edeceğine koy kenarda dursun paran olunca üzerine ekleyip iyi bir şey al.

ayrıca nasıl 5500'den başlıyor ya?

www.amazon.com.tr
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (07.05.20 15:55:04)
@x571 kötü 4k gerçekten kötü, izlemesi baya sikinti. Bunu söylemek ne zamandan beri zenginlik oluyor? Camasir makinesi lg demissin misal bana göre asil 20bin kazanan adam lafi bu:)

Kötü 4k(ki gerçek 4k degil cogu) alacağına iyi led tv al. Zaten Türkiye'de 4k yayın yok, netflix bile hdr istiyor. Ps4 pro desen kötü 4k tvde anlami yok.

Biraz baktim 3bin liraya samsung 49n5300 var misal, fena değil gibi. Bundan iyi oldugu kesin.

Aslinda ucuza cok guzel cin 4k tvler var da turkiye'ye getirmiyorlar...
  • logisticsmanager  (07.05.20 15:55:37)
Buna yakın fiyat dijitsu vardı Hepsiburada da. O daha iyi diye duydum. Yalnız yukarda denildiği gibi vestel beko - lg Samsung arasında görüntü farkı var. Arkadaşta 4k vestel var bende full hd lg ve benim tv daha iyi.

  • Topalordek  (07.05.20 18:04:48)