Akşam kaçtan sonra mesaj atılmaz/aranmaz?

Akşam kaçtan sonra mesajlara dönmüyorsunuz?

işle ilgiliyse 6 dan sonra dönmüyorum, normal insan evladıysa yatağa girdiğim dakikadan itibaren iletişim biter.

  • nahtoderfahrung  (05.05.20 22:00:02)
Saat 10.00'dan sonra sadece samimi olduğum arkadaşlarım ve ailemin mesajlarına yanıt veririm.

  • Başkalaşım  (05.05.20 22:01:42)
normalde 8 den sonra aranmaz. iş ile ilgiliyse 6dan sonra aranmaz.
ama müşteri ararsa 8-9a kadar açıyorum gece 12ye kadar arayan oluyor çoğu kişinin zaman kavramı yok.
patron mesaj atınca dönüyoruz mecburen onunda zaman kavramı yok.
  • kararsızataletfilozofu  (05.05.20 22:06:17)
İşle ilgili telefon ve mesajlara 6'dan itibaren, arkadaş ve aileninkine de 9-9:30'dan sonra bakmam.

  • fotrsapka  (05.05.20 22:14:54)
Akşam 10'da telefonum otomatik olarak sessize alıyor kendini, sadece ailem ve en yakın arkadaşlarım ararsa sesli çalıyor.

  • gmzo  (05.05.20 22:25:51)
işle ilgiliyse 5'ten sonra dönmüyorum.

diğerlerine her zaman dönüyorum.
  • king lizard  (05.05.20 22:33:19)
Gönül isterdi akşam 5ten sonra işle ilgili telefonlara cevap vermemeyi ama... Advisorın arıyor ve sen cevap vermiyorsun... Gece 12ye kadar zorunlu açık çeki var hocanın haliyle. Aile ve arkadaşlarsa 24 saat ulaşabilir :)

  • superfluid  (05.05.20 22:34:04)
Boşsam saat fark etmez cevap veririm.

  • valarmurgulis  (06.05.20 00:44:09)
7/24 bakabilirim, böyle takıntılarım yok

  • sta  (06.05.20 01:39:26)
kim arıyor?
işle ilgiliyse; yakın çalıştığım partnerimse herhangi bir saatte dönerim ama öyle mesai sonrası işimiz olmaz genelde. yazıyorsa geyik içindir, onun cevabı aşağıda. şirket telefonu ise mesai biter bitmez bir kenara atılır, ertesi sabah mesai başlayana kadar kalır orada.

arkadaş falansa herhangi bir saatte arar ya da yazar; buna engel hissettirecek kadar az samimiyette arkadaşım yok sanırım. az samimiyette olanlarla genelde konuşmuyor oluyorum zaten.
ama ben canı istemeyince cevap vermeyen bir tip olduğum için kimin kaçta yazdığının bir önemi olmuyor; benim konuşup isteyip istemememle ilgili daha çok. mesai sonrası yorgunsam 8'de de cevap vermeyebilirim. ama cumartesi gece 12'de yazıp sohbet ettiğim de oluyor.
bitek evli kadın arkadaşlarıma 10'dan sonra bişey yazmamaya çalışıyorum.
  • Bruce  (06.05.20 01:46:57 ~ 01:47:30)
aile arkadaş iş farketmez 7/24 uyumuyorsam bakarım.

  • kutukcu  (06.05.20 07:28:57)
Saat önemli değil, müsait olduğum an cevap veririm.

  • iwasbornonamountainside  (06.05.20 09:17:52)
Gece 12'de 1'de WhatsApp'tan mesaj atıp cevap bekleyen patronum vardı. Sabah 9'dan önce cevap yazmazdım. Sonra kovuldum zaten o işten sdsdhj.

Şimdi freelance çalışıyorum, düzenli çalıştığım insanlarla iş dışında da sosyal ilişkimiz olduğu için saat konusuna takılmıyorum ama onlarla gece 10'dan sonra mesajlaştığımız pek olmadı. Geyik yapacaksam her saatte yazarım, işle ilgili sorum varsa akşam 7-8'den sonra yazmamaya çalışıyorum acil değilse. Arada iş yaptığım bir adam var, kafası 24 saat işte olduğu için gece 10-11 demeden mesaj atabiliyor, ertesi gün cevap veriyorum ona.

Aile ve arkadaşlarda saat önemli değil. Geç vakitte arıyorsa zaten önemli bir şey vardır diye düşünürüm, mesaja samimiyetimize ya da o anki yorgunluk/keyif durumuma göre hemen ya da sonra dönerim. Sabah 4'te logo taslakları gönderip "hangisi daha iyi" diye soran arkadaşım var, ben uyanıp görene kadar kendi kararını vermişti zaten.
  • kobuzchu kiz  (06.05.20 09:30:32)
Doğru olan 10-10 kuralıdır.
Sabah 10:00dan önce, akşam 10:00’dan sonra rahatsız edilmez kimse.

Otellerde uygulanmasının sebebi budur.

Aynı şekilde gürültü patırtı, temizlik, çamaşır makinesi vs gibi şeyler de site/apartmanda yaşayanlar için dikkat edilecek şeyler olmalı bu saat aralığında.

Benim sabahları 7:00de kalkmam ya da gece2de uyumam bişeyi değiştirmez.
  • jimjim  (06.05.20 09:45:03)
Sesli arama saat 10'dan sonra yapılmaz, görgü kuralı. WhatsApp mesajları ya da email'i 7/24 atabilirler, ben müsait olduğum zaman dönerim. İşle ilgili hakikaten acil durum olursa saate bakmaksızın arıyorlar beni, ben de açıyorum (gece 12'den sonra ya da sabah 7'den önce arayan olmadı hiç). Şimdiye kadar bu konuda önlem almamı gerektirecek mallıklar yapmadılar. Aramaları hakikaten acil konulardı.

  • SiyamkedisiZorro  (06.05.20 09:59:30)
Akşam 21 sabah 9 arası telefonum otomatik engelleme modunda, 1. derece ailem harici kabul etmiyorum telefonları.

  • John Bloor  (06.05.20 10:28:02)