bu oda dizaynı hakkında düşünceleriniz neler?

hizliresim.com

şunları düşünüyorum da haksız mıyım acaba?

1- deri koltuklar hem güzel değiller hem de kullanışsız duruyor. kaliteli duruyor ancak olmamış gibi. renkli kırlent olayı da hiç uymamış gibi
2- tv yi utanmasalar tavana asacaklarmış onu da hiç beğenmedim. zaten küçücük bişey.
3- halı en kötüsü. arasına çok küçük taneli şeyler düşer, düşse çıkmaz gibi. temizliği zor olduğundan da hep kirli kalacakmış gibi duruyor.
4- perdeler uygun gibi, 2 seçeneğe de uyumlu halde duruyor

evle uzaktan yakından alakam yok aşağıda ki bi duyurunun fotosuna tıklayınca yan da gördüm, sormak paylaşmak istedim. istanbulda 1+0,1+1 de bu tip dizaynlı dairelerde oturan arkadaşarım var ve beğeniyorlar ama benim içimi daraltıyor.

düşüncelerinizi merak ettim

Umarım evi böyle düzenleyen insan duyuruda değildir de görüp üzülmez :(

- Ev değil de bekleme salonu gibi, özel doktor muayenehanesi falan.
- Halı çok fena. Halının yeri çok rahatsız etti. Daha küçük bir halıyı sehpanın altında ve ortada olsa daha güzel. Böyle: imgur.com
- Televizyon çok yüksek, bekleme salonu hissini pekiştiriyor.
- Koltuğun tek yanda kolçağı var ve çok alçak, yayılıp televizyon izlemeye kitap okumaya uygun değil, bekleme salonu hissini pekiştiriyor.
- Duvardaki sıra sıra küçük çerçeve, dekor diye konan şeyler, pencerede jaluzi... Hep kişiliksiz ve bekleme salonu hissini pekiştiriyor.
  • kobuzchu kiz  (05.05.20 14:02:38)
ilk bakışta bana da bekleme salonu gibi geldi.

  • Trafalgar  (05.05.20 14:10:16)
bekleme salonu +1
ev sıcaklığı yok.

  • candide  (05.05.20 14:16:54)
la mis gibi oda iste. Renk uyumunu harika tutturmus adam, boyasi parkesi, perdesi, koltugu, halisi. Renkli yastiklari da bilincli olarak secti, biraz fantazi yapayim, zitlik yaratayim diye dusundu buyuk ihtimal. Ben yastik renklerini de odaya uydururdum. Tv Kablosu cirkin duruyor, Tvyi asagiya indirilip kamufle edilenebilinir. Onun disinda sikinti yok.

  • freedonia  (05.05.20 14:43:07 ~ 14:46:53)
ortalama türk evine göre gayet başarılı. böyle bir odaya girdiğimde aklıma asla söylediğin detaylar gelmezdi. bitek tv alakasız duruyor, onun da yukarıda olması isteniyorsa duvardan geçirmek lazım kabloyu sistemi, çok zor. ama tv'nin göz hizasında olması lazım zaten, gereksiz yukardaı.

kendi kişisel tercihlerine göre kötü demişsin gibi geldi bana. yani kişi belki küçük taneli şeyler yemiyor veya çok güçlü makinesi olduğu için temizlemesi zor değil, belki de başkasına temizletiyor.

bekleme odasına katılabilirim ama bekleme odası gibi bir yaşam alanını bilerek tercih etmişse ve bu hoşuna gidiyorsa bu da dizaynı kötü yapmaz bence. renk tonları uydurulmuş sade ve şık bir oda olduğunu düşünüyorum.

ha, ben asssla böyle bir oturma odasında yaşayamam; orası ayrı. deri koltuk almazdım oturma odama.
  • Bruce  (05.05.20 15:44:54 ~ 15:45:20)
kobuchu kiz+1

halının boyu yanlış (çok büyük), perdelerin boyu kısa (hafif yeri süpürmeli), koltuğun ayakları çok kötü (yere direkt oturan bir kanepe olmalıydı, yatak bazası gibi durması pek iyi olmamış), duvarda asılı olan çerçeveler çok küçük ve yetersiz.

modern derken soğuk, sade derken eksik olmuş.

televizyon kablosu çok kötü.
duvara gömülmeli, gömülemiyorsa bir şekilde kamufle edilmeli, yine olmuyorsa tv duvara monte edilmemeli, tv sehpası tarzı bir şeye koyulmalı.

zemin ve duvar rengi de çok soğuk.
gri zemine siyah-gri bir dekorasyon daha da soğutmuş.

mesela kanepenin karşı köşesine benjamin ya da japon şemsiyesi tarzı büyükçe bir bitki, yan sehpa üzerine güzel bir abajur ya da benzer bir şey, duvara daha büyük 2-3 çerçeve ya da daha fazla yer kaplayan herhangi bir şey, daha uzun ve daha dökümlü bir perde, koltuk üzerine biraz daha dolu dolu duran ve daha büyükçe minderler biraz toparlardı.
  • blatta hiberna  (05.05.20 15:50:10 ~ 15:53:16)
Ben simetrik, minimal ama soğuk buldum.

  • fobfilm  (05.05.20 16:04:07)
Ruhsuz. Mobilyaciya gidilmiş, hangisi nasıl birbirine uyar seçilmiş ve duvardaki çerçeveler dahil hepsi birden aynı yerden alınıp çıkılmış.

Hiç kimse nasıl bir kanepede oturmak istediğini hayal edip pintereste dolaşmamış günlerce.. Duvara aşmak için küçük eserler biriktirmemisler. Bir seyahatten dönerken bir güzel şey getirmemişler. Hiç en yakınları ile evi nasıl dekore edeceklerini konuşmamışlar heyecanlı heyecanlı. Bir kitaplığın tam a nasıl olması gerektiği ile ilgili bir hülyaya dalmamışlar.

Yazık olmuş.
  • Sahikaa  (06.05.20 00:19:34)
televizyonun yüksekte olması dışında hiçbir sorun yok. halı da güzel kanepe de.

  • in a world of magnets and miracles  (06.05.20 00:32:52)
Bu tip yerleşimi sevsem de beğenmedim. Koltuk, perde, tv hepsi ucube gibi.

  • ruhen hastayim ben  (06.05.20 01:11:25)
arkadaşlara katılıyorum. tv çok yüksek, stand üstünde olmalıydı. köşede büyükçe bir yeşillik\ ağaç olmalıydı. duvara daha kişisel ve büyük tek veya asimetrik minimalist foto/resim olmalıydı, bir de güzel bir abajur olmalıydı, halı daha küçük olmalı ve koltuğa yapıştırılmamalıydı.

  • bugisme  (06.05.20 02:34:30)