https://docs.google.com/spreadsheets/ kullanımı

allam çıldırcam. öğrenciler ders için ödev konularını seçip yazsınlar diye google docs'ta bir dokuman açtım. a sütunu sıra numarası, b sütunu öğrenci numarası, c sütunu ad-soyad olarak tablo yaptım. yapacakları tek şey, konularını d sütununa yazmak. taaaa gidip z sütununa yazan mı ararsın, başkasının adını silen mi ararsın, aralara satır ya da sütun ekleyen mi ararsın. delirmemek işten değil.

ben bunu nasıl kitleyebilirim?
yani istediğim şu: sadece girsin, diğerlerinin konusu ne ve seçtiği konuyu alan başkası var mı baksın ve d sütununda isminin karşısına kendi konusunu yazsın. başka hiç bir yeri değiştiremesin. bunun bir yolu var mı?

kilitleme var mı hatırlamıyorum ama gizleyebilirsin diğer sütunları. ayrıca kural atayabilirsin. seçili hücreler dışında giriş yapılmasını engelleyebilirsin.

  • scudman1  (02.05.20 12:09:47)
data>protect var ordan D sutununa sinirlayabilirsiniz. herkes kendi isminin karsisina yazsin diye de uyarirsiniz ama onu da anlamiyorlarsa herkesin iznini tek tek verebilirsiniz

  • supergirl  (02.05.20 12:12:12 ~ 12:13:12)
supergirl'e ek olarak editin izni degil comment girme izni verin. herkes kendi satirina comment olarak girsin konulari, digerlerinin yazdiklarini silemezler boylece.

  • crucio  (02.05.20 12:28:02)