Altınları satıp borsa girme isteği

Borsa manyağı oldum. Ucuzdan deli gibi toplamak istiyorum. Biraz tl ve dövizim vardı borsaya yatırdım. Toplam birikimim %35 borsa %65 altın şeklinde. Altınların yarısını da satıp tüpraş ve garanti alayım diyorum. Nasıl fikir sizce?

Karantina bitince kesin artacak, gayet mantıklı bence ama ytd.

  • diffarentiationation  (29.04.20 14:51:54)
Hali hazırda yapılmış ve kenara konmuş birikimi ben bozmazdım. Ama her yeni gelen maaşın bir kısmıyla borsaya giriyorsan onunla yatırım yap.

  • chitosan  (29.04.20 14:56:33)
Toplam birikimin yüzde 35i dahi borsa için fazla bence.

  • allah yazdiysa bozsun  (29.04.20 15:00:26)
riskli şu an ben olsam piyasa tam yeşil ışık yaktığında girerdim, ikinci bir düşüşün olmayacağı ne malum. Brent Petrol 70 usd'den 35'e indiğinde millet atladı sonra 18 usd'ye kadar düştü. Siz bilirsiniz ama iyi analiz etmek lazım ya da parça parça alım yapabilirsiniz. Toplam %30'luk bütçenizin %20'si kadar düştükce alttan toplarsınız

  • mcgrain  (29.04.20 15:09:07)
Zaten güzel bir dağılım yapmışsınız, bence "tren kaçıyor" hissi ile hiç acele etmeyin. Ben kendimi amatör bir yatırımcı olarak bile görmüyorum ancak bu dönemi tahminlerimi sınamak, insanların hareketleri izlemek için kullanıyorum. Tüpraş için ocak ayından itibaren takip ediyorum ve aklımda biçtiğim fiyat 75 TL idi. Mart ayı içerisinde 15 gün boyunca 65-75 TL arasında alım fırsatı vermişti. Şimdi bana tekrar düşüş eğiliminde gibi geliyor ve mevcut virüs, petrol krizlerinden dolayı sanki daha da aşağılara inere benziyor. Ben olsam şu anki durumunda bir Tüpraş hissesine 40-45 lira verirdim.

  • burka  (29.04.20 15:59:36)
Piyasayı zamanlamanız mümkün değil, zamanlamaya çalışanların eli boş kaldı.

Tüpraş 40’a gelecek diye bekleyip alım yapmazsan 50‘sen dönüp gittiğinde elin boşta kalırsın. E ben napıyım dersen DCA( Dollar dost avarage) yapacaksın yani belirli periyotlarla alıcaksın böylece ortalama bi maliyetin olacak. Temel Analiz bilgin varsa Fiyatın düşük olduğunu düşündüğün yerlerden daha çok alacaksın, yoksa hiç kafa yorma şirketini seç ve DCA yap geç. Şirket seçimi önemli ama.
  • Mcfly  (29.04.20 17:23:56)
gündemdeki başlığı oku bence 30 bin kredi ile borsaya giren vardı. şimdi girsen vakit geç mi soru işareti. birde aldığın hisseler önemli tabi.

  • Topalordek  (29.04.20 18:12:51)