Sebze Meyve Fiyatları

Elmanın kilosu 10 tl nasıl olur ya? bayağadır migrosa gidemiyorum. online istegelsin ve getirde bu fiyatlarda.

marketler ve pazarda mı boyle fiyatlar?

domates hıyar bile 10 lira.

2 hafa önce domates pazarda 10 lira civarındaydı ama her geçen gün düşüyor. getir'in fiyatları epey yüksek özellikle meyve sebzede. her geçen gün düşecektir fiyatlar. özellikle yaz geldiği için domates vs. baya düşer.

10 lira olan salkım domates. daha dandik olanlar daha ucuz ama tadı olmaz onun da.
  • himmet dayi  (29.04.20 10:23:56)
pazar daha ucuz ve taze. burada eskisi gibi kalabalık pazarlar olmuyor. zorunlu olmadıkça asla market veya manavdan sebze meyve almam.
bu hafta domatesi 6, salatalığı 5 TL'den aldım ve çok tazeydi. geldiği gibi tezgaha koymuşlar.

  • damla sakızlı dondurma  (29.04.20 10:39:59)
dun marketten (istanbul-mopas) aldik domates, ceri domates bile 6-7 liraydi ve gayet guzeldi. salkim domates de o civardi diye hatirliyorum.

migros'ta meyve sebze bir tik pahali oluyor. gecen sene normalde elma mopasta 5tl iken, migrosta 7-8tl idi.
  • fakyoras  (29.04.20 11:01:20 ~ 11:01:56)
konu elma olduğu için elmadan örnek vereyim.
yeşil elma sevdiğim için evde hep bulunur, sık alırım.

özellikle meyveleri denk getirebilirsem macrocenter'dan (gözle görülür kalite farkı oluyor), çoğunlukla da migros'tan alıyorum.
hadi macro'yu saymıyorum, ama migros'un da sebze meyvesinden gayet memnunum ve fiyatları da ucuz olmasa da gayet makul ya da ortalama oluyor. (piyasaya göre, yoksa elmanın 10 lira olmasının makul bir yanı yok.)

getir'den bir kere salatalık istemem gerekti, çürümeye yüz tutmuş salatalıklar geldi. hem pahalı, hem de memnun kalmadım.

geçenlerde mopaş'tan eve sipariş verdim, evet migros'tan ucuz, ama gelen elmayla benim migros'tan aldığım elma arasında dağlar kadar fark var.
aynı sepette duruyorlar, görüntü olarak bile hangisini migros'tan aldığımı ayırt edebiliyorum.

yani pazara gidilemiyorsa, en ucuza bulunan sebze meyvede de kalite farkı oluyor.
mesela mopaş değil, ama özkuruşlar'ın sebze meyve reyonu bence daha iyi, ama online'ı yok bildiğim kadarıyla.
ama hani elması öyledir, domatesi değildir, onu bilemem.
sadece migros'tan gözüm kapalı online siparişte sebze meyve istiyorum, iyisi geliyor.
mopaş gibi yerlerden belki gidip seçerek almak daha doğru olabilir.
carrefour'un da sebzeleri online siparişte güzel geliyor, ama bazen yine biraz da olsa hırpalanmış olabiliyor yeşillikler falan.
  • blatta hiberna  (29.04.20 11:42:20 ~ 11:43:58)
migrosta 6-7 liraydı elmanın kilosu. yavaş yavaş mevsimi geçiyor, bu yüzden fiyatı artmaya başladı ancak yaz meyveleri de ucuz olmayacka çünkü üretim yok.
muzun kilosu olmuş 16-17 lira ve yerli muz yok.

domates ve hıyar da migrosda 6-7 lira bandında. evet 10 lira değil ama yine de çok pahalı bence de.

ayrıca geçen hafta manavlara bakayım dedim evin etrafındaki. migrostan net daha pahalı. evet bir tık daha kaliteli ancak kilosunda 3-4 lira farkettirecek kadar da değil.
  • teritori  (29.04.20 13:25:30)
Grani smith mi ne, yesil elma mi? O migrosta yazinda o fiyatlarda oluyor. Pazarda daha ucuzdur.

  • Coma  (29.04.20 13:30:30)
çilek nihayet çıktı ama kilosu 12-13liradan satılıyor..
özellikle rejim değiştikten sonra ülkenin çivisi çıktı resmen..
eskiden migros mini tahta kasalarda çilek satıyordu..
2-3 kiloluk bu kasa için 7-8lira öderdim.. haliyle doya doya çilek yerdim..
artık yanından bile geçmiyorum..
maddi durumum iyi ama ülkedeki çakal komisyonculara 5 kuruş kazandırmak istemiyorum..
  • strobist  (29.04.20 15:14:08)