Sizce bu mouselardan hangisi?

Selamlar, genellikle mimari çizim için kullanılacak, o yüzden ergonomi ve tutuş önemli ama görüntü de güzel olsun istiyorum, sizce bunlardan hangisi?

www.teknosa.com

ergonomi onemliyse kesinlikle 1 ve 2 degil. avucun ici dolmadigi icin elimi agritan bir mouse'um vardi boyle.

benim icin baska etkenler var sahsen, tiklama sesi onemli, scroll'un tiklanma kolayligi onemli, isiksiz olmasi onemli. en guzeli gidip gormek ama mouselar da maalesef hep kapali kutu oluyor.
  • yoggi  (25.04.20 18:51:10)
1 ve 2 hiç ergonomik görünmüyor. 3 işini görür.

  • chavezding  (25.04.20 18:55:42)
1 ve 2'deki mouse tarzı benim elimi ağrıtıyor. 3 diyorum.

  • pearson  (25.04.20 18:57:37)
dikey farelere bir bakabilirsiniz. burdaki farelerine aksine, koldaki/bilekteki rotasyona sebep olmadigi icin daha koruyucu oldugu soyleniyor.

  • jnlbnnn  (25.04.20 19:02:58)
dikey mouse güzel bu arada. Çok rahat geliyor bana, fakat bir süre mask yaparken normal mouse'a döndüm :) sonra alıştım. siz de çizim için kullanacaksanız garip gelebilir. Ama normal kullanımda gayet iyi.

www.amazon.com.tr
şu var bende ama yıllar önce Amazon Abd'den 20 dolara almıştım. Bu kadar para vermeyin.

Normal ve ergonomik olarak, eli dolduran oyuncu mouse'ları var, ama pahalı oluyorlar tabii.
  • nhk ni youkosu  (25.04.20 19:06:50)
3 numarada da avcunun içi değmeyecek ki. zaten değmesine de gerek yok. üsttekilerden hiç kullanmadım ama belki vardır bir numarası.

  • bohr atom modeli  (25.04.20 19:57:41)
bunlar "ergonomi ve tutuş" faresi değil, bunlar dizüstü çantana atıp gittiğin yerde çalışmak için kullanılan ufak fareler. hele 1 ve 2 neden burada anlamış değilim. "ergonomi ve tutuş" için büyük fare alman gerek, onlar da bu fiyatlara bulunmuyor.

www.mediamarkt.com.tr
bu giriş model denilebilir.
  • late viper  (25.04.20 22:12:38 ~ 22:13:59)