[]

Kızartma tenceresi, makarna tenceresi vs

Gereksiz midir? Mantı tenceresi bile gördüm gezinirken. Kullanan öneren var mıdır?
 
Makarna gereksiz. Kızartma bir miktar gerekli.


  • elorelia  (25.04.20 18:36:51) 
Makarna tenceresini ilk defa duydum, neymiş diye baktim, gereksiz geldi.kizartma bir nebze mantıklı


  • eylul  (25.04.20 18:47:31) 
Makarnayı zaten normal olarak bol su ile haşlamak gerekiyor, yani bir paket makarna için neredeyse 5 litre su kullanıyorsun, normal yemek tencereleri 2,5 litre hacminde, ben makarnayı sevdiğim için makarna tenceresi benim için gereksiz değil, kızartmayı 100 yılda bir yediğim için benim için gereksiz.


  • angelus  (25.04.20 18:49:58) 
Makarna tenceresi dediğiniz iç içe iki tencere, içtekinin altında delikleri var olansa eğer onu biz buharda sebze pişirmek için de kullanıyoruz ama çok da gerekli değil. Makarna tenceresi dediğiniz düz tencere ama delikli süzgeçli kapağı olanlardansa, öğrenci evimde vardı. 1-2 kere kapağa hakim olamayıp bütün makarnayı lavaboya devirdiğim oldu, çok gereksiz.

Kızartma tenceresi kullanım alışkanlığınıza bağlı.
  • kobuzchu kiz  (25.04.20 19:05:08) 
bizde hic kizartma yenmez o nedenle kizartma tenceremiz yok, hicbir eksikligini de hissetmedik bu zamana kadar. makarna tenceresini (kapaginin bir kismi delikli, tencerenin kendisi teflon) yillaaar once almistim, sadece makarna icin degil her sey icin kullaniyorum. ölümüne gerekli diyemem ama is goruyor. ölümüne gerekli buldugum ve neredeyse her yemek icin kullandigim sey ise duduklu tencere. evde yemek islerine giriseceksen mutlaka kalitelisinden guzel bir duduklu tencere almani tavsiye ederim. duduklum olmadan yemek yaptigimi dusunemiyorum o derece :)


  • in vino veritas  (25.04.20 19:53:02 ~ 19:53:36) 
makarna tenceresi gereksiz bir şey değil.
angelus+1
ayrıca bazen büyük tencereye başka şeyler için de ihtiyaç duyulabiliyor.

kızartma tenceresi denen şey, zaten aslında içinde çelik sepeti olan tencere gibi, yani fritöz mantığı.
kızarttığın şeyi metal kevgir türlerinden biriyle tencereden alınca da çok farkı olmuyor.

içinde sepeti olan bir kızartma tencerem yok, ama kenarları oldukça yüksek olan çelik bir tavam var, kızartmaları onda yapıyorum.
zaten deep fry denen şeyi de pek yapmam, 1 parmak yağ için o tava yeterli oluyor.

az da olsa kızartma yapıyorsanız, evde kızartma yapılırken kullanılan bir tencere/tava olması önemli, çünkü kızartma yapmak tencereyi veya tavayı yıpratıyor.
ama illa içi sepetli kızartma tenceresi olmak zorunda değil.
  • blatta hiberna  (25.04.20 20:38:55 ~ 20:40:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.