Elektrikli dis fircasinin olayi nedir?

Asagida bir duyuruda dis fircasi sorusunu gorunce aklima geldi. Ben de elektrikli dis fircasinin olayini sorayim? Ne yapiyor bu meret, para tuzagi falan mi yoksa, kullanan var mi?

Para tuzağı. Doğru diş fırçalama tekniği bu değil. Diş etinden ucuna doğru süpürme şeklinde olmalı.

  • catch the arrow  (25.04.20 16:59:22)
mükemmel bir şey. ben kullanıyorum. ama "uzun vadede" diş etini çektirdiğine dair bilgiler de var bilmiyorum ne kadar doğru.

ama özellikle timerlı olanları diş fırçalama konusunda baya etkili oluyor. örneğin seni uyarıyor artık yer değiştir vs. şeklinde. optimal süreler dolunca titriyor falan.

eski tarz fırçalar baya amelelikmiş diye düşünüyor insan. her dişe daha rahat ulaşıp daha fazla ilgi gösterebiliyorum bu şekilde.

manuel arabadan inip otomatik vitese binmek gibi bir şey.
  • AlsterWasser  (25.04.20 17:13:03 ~ 17:13:34)
Para tuzağı falan değil. Elektrikli diş fırçası ile bir de doğru teknikle fırçalarsan manuele göre çok daha iyi sonuç alırsın.

Ayrıca bazı modellerinde olan bir özellik bu: ağzın her bölgesine aynı baskıyı uygulayarak fırçalamanı sağlıyor. Diş etine ve dişe zarar verecek şekilde fazla bastırarak fırçaladığında uyararak aşınmaları engelliyor.

ve de diş etinden ucuna doğru süpürmek ise bir tür diş fırçalama tekniği fakat her hastaya uygun olan bir yöntem değil.
Diş eti çekilmesi yaşayanlar ve periodontal sorunu olanlar bu şekilde fırçalayabilir. Herkes bu şekilde fırçalamalı diye bir şey yok.
  • fingers of fury  (25.04.20 17:24:43 ~ 17:28:08)
bi kere kullan bir daha normal fırça kullanmazsın. o kadar.

  • sizofren06  (25.04.20 17:25:44)
para tuzağı değil, bana doktor önermişti, öyle kullanmaya başladım. elektrikli diş fırçası kadar dişlerimi hiç bir şeyle temizleyememişim, kullanmaya başladığımda onu anlamıştım, baya iyi temizliyor.

beyazlatmakla ilgili bir derdim olmadığı için o kısmını bilmiyorum ama temizleme konusunda baya iyi bence. plağı gidermede iyi olduğu ve uzun vadede ağız sağlığını koruduğu üzerine de sanırım çalışmalar var, ben de şimdi meraktan google'dan baktım. aratırsanız bulabilirsiniz.
  • nimberjack  (25.04.20 17:44:50)
tercih meselesi biraz ama gerçekten bağımlılık yapıcı. çok daha az efor sarf ediyorsun diş fırçalarken ve çok daha plaksız dişler elde ediyorsun. yalnız en son aşırı pahalıydı o paraları hak etmediğini açıkça söyleyebilirim max, en kralı en üst kalitesi 100 liradır ederi. o yüzden para tuzağı da diyebiliriz ama çok güzel namussuz herhalde bozulsa gider yine alırım.

ha şu da var tabii bozulmuyor meret. 5 senedir falan kullanıyorum hala taş gibi. gayet de giriş seviye model.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (25.04.20 18:19:37)
sayesinde artik dis macunu bile kullanmiyorum. memnunum yani.

  • yoggi  (25.04.20 18:39:01)
Manuel fırçayı en son çocukken falan kullanmışımdır herhalde. Kesinlikle para tuzağı değil.

  • msb  (25.04.20 18:40:51)
Diş etlerimde problem vardı. Diş eti uzmanının tavsiyesiyle basit bir model aldım. Çok memnunum. Keşke daha önce alsaymışım.

  • inawen  (25.04.20 21:25:40)