laptop şarj sorunu

acer laptopum var garantisi 6 ay kadar önce bitti. şarj almıyor. kabloyu oynaya oynaya sorunun tam uç kısmında olduğunu buldum. yani öyle tahmin ediyorum.
yani şöyle bi uç aslından işimi görür 10 liraya www.gittigidiyor.com

ama nasıl takılacağını bilmiyorum kabloları vs. sökmek gerekiyor sanırım hiç yapan var mı? illa böyle adaptörlü bir şeye mi ihtiyacımız var. sorunun adaptörde olmadığna neredeyse eminim fazladan 40-50 lira vermek istemiyorum:

www.gittigidiyor.com

ideali lehimlenmesi ve dogru sekilde izole edilmesi ama dusuk voltaj oldugu icin tavsiye verebilirim. carpilma riski yok fakat kisa devre durumunda bilgisayara zarar verme, adaptore zarar verme, yangin cikartma riski var.

eger sorun kesin en uc kismindaysa, ilk linktekini alip adaptorun kablosunu (duvar-adaptor arasi degil, adaptor-bilgisayar arasi kabloyu) ortadan kesip 2 kabloyu ayirip iletkenlerini de siyirmaniz gerekiyor. ayni islemi aldiginiz kabloyla yapip ayni renk olanlari (kuvvetle muhtemele kirmizi +, siyah ya da beyazi -) birlikte sarip uzerine izole bant cekerek GECICI COZUM denemesi yapabilirsiniz. yasaklar kalkinca da bi elektronikciye gidip lehimleterek yaptirirsiniz.
  • icim urperiyor  (24.04.20 17:31:29)