yeni telefonuma fotoğraf, kısa mesaj ve whatsapp konuşma geçmişlerini nasıl

aktarabilirim.

telefonlar nedir?

  • nahtoderfahrung  (23.04.20 18:38:58)
huawei den xiaomi ye aktarılcak.

  • how you doin  (23.04.20 18:42:40)
Fotoğraflar için, Google photos içinde senkronizasyon açıksa sorun olmaz.
Web den Google. Hesabınıza giriş yapıp Google photos a bakın.. Webde gördüğünüz tüm fotoğraflar yeni telefonda da erişilebilir halde olacak.
WhatsApp ise otomatik yedekleniyor drive a ve sonra kendisi geri yüklüyor diye biliyorum ama emin değilim
  • kisa  (23.04.20 18:51:52)
Whatsapp ve mesajlar buluttan geri yükleniyor ama ben manuel olarak anlatıyorum garanti olması açısından, whatsappın bulutundan kaybolan fotolarım oldu çünkü daha önce.

Telefonu bilgisayara takıp
son konuşmaların kaybolsun istemiyosan taşımaya başlamadan önce
Whatsapp'ı aç, Ayarlar->Chat-> en altın bi üstünde yedekle var -> oraya girip yedekle butonuna bi kere bas işlem bitince:
Telefonu bilgisayara bağla, sorarsa depolama cihazı olarak aç yap (bazıları soruyor, bazıları şarj moduna alıyo direk) ,
WhatsApp klasörünü önce al bilgisayarına,

Android telefonlarda fotolar genelde DCIM ve Photos ve Pictures klasöründe oluyor
Bu üç klasörden hangilerini gördüysen yedekle, emin olmak için diğer klasörlere de bi göz gezdir.

Mesajların google hesabın bağlıysa genelde yedekleniyor, ama manuel olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum ben hiç denemedim, google halletti.

Yeni telefonunu kur, tamamen açılsın, WhatsApp kurma bekle,
Bilgisayarına yedeklediğin bu klasörleri tekrar yeni telefonunun ana dizinine yapıştır.
Whatsappı kur, kurulum yaparken telefon numaranı yazdığında telefonunuzda whatsapp yedeği var diye bişey çıkacak, ona evet onu kullanalım de bütün herşey yüklenecek,

sonra kullanmaya devam, hayırlı olsun yeni telefonun
  • nahtoderfahrung  (23.04.20 18:55:41 ~ 18:56:28)