dahi anlamındaki -de -da'yı ayrı yazmamak

birlikte olduğunuz kişi bu kuralın farkında ama arada yanlış yazıyor. bu konuyu kafaya takar mıydınız?

yani bu insanlarda genelde hakir gordugum bir sey ama diger ozellikleri beni cok cezbediyosa ustune gitmem. kimse mukemmel degil neticede.

  • hot potato  (20.04.20 18:14:12)
karşımdaki kişinin diğer özelliklerine göre değişir. genel olarak çok da hoşuma gitmiyor ve uyarıyorum karşımdakini tatlı bir şekilde.

  • pearson  (20.04.20 18:17:36)
evet.

  • candide  (20.04.20 18:17:54)
farkında olup arada yanlış yazması nasıl oluyor? demek ki çok da farkında değilmiş...
arada'dan daha nadir oluyorsa sorun değil ama arada denecek kadarsa sorun. bir keresinde "amaan onlar da insan be olm, bi şans ver" diyerek hem bunları hem de şey'in ayrı yazılışını bilmeyen biriyle sevgili olmuştum, hiç iyi bir tecrübe değildi. hiç de gözardı edilecek bir şey değilmiş o zaman anladım...

  • Bruce  (20.04.20 18:21:16)
@bruce : normalde sık hata yapılan noktalarda ayırıyor, basit yerlerde sallamıyor bitişik yazıyor gibi. benim gibi otomatiğe almış değil durumu.

  • Stoneface  (20.04.20 18:26:59)
@Stoneface, cıks bizimle değil...

  • Bruce  (20.04.20 18:44:35)
Hoşlanmışsam, genel olarak kafama göre olduğunu düşünüyorsam, takmam ama arada dalga geçerim. Ama temel düzeyde matematik bilmiyorsa (analitik düşünme becerisi yoksa) takarım, olmaz o zaman gerçi anlaşamam zaten.

  • pati  (20.04.20 19:58:00)
İster hoşlanayım ister ölüp biteyim, bitişik yazdığı an uyarırım.

  • karacigerim vur kadehlere  (20.04.20 20:07:44)
bu da cahil bahanesi. biliyorum ama uğraşmıyorum. bir space'e basmak mı uğraşmak? geçiniz. bilmiyor olsa en azından öğretilir. bu tiplere doğrusunu öğretmek isteyince bi de üste çıkıyorlar.

ben takmıyorum ya. herkes nasıl yazarsa yazsın. üniversitedeyken eski sevgililerimden birine aşırı hayrandım. otur sana saatlerce anlatsın. felsefeden girer ekonomiden çıkar falan. bense türkçeye takıktım o da hatalar yapıyordu. ne diyeyim bana freud anlatıyorsun ama de bitişik olacak mı?
bana ne abi ben bana yarayanı alır işime bakarım. türkçesi iyiyse ekstra puan. değilse yapacak bi şey yok.
bir yanlış yaparsa ayarı yer ama. öyle artistlik yapmadan önce konuştuğun dili bileceksin.
  • bohr atom modeli  (20.04.20 22:38:07 ~ 22:44:00)