ingilizce

İngilizce en iyi nasıl geliştirilir. Çok satan bi roman var elimde , ingilizce ve her cümlede sözlüğe baka baka 20 dakikada 1 sayfa bitiyor. Bu yöntem saçma geldi sanki bana, sen böyle devam 1 ay sonra 1 sayfayı 3 dakikada okur hale gelirsin denir mi, moralim bozuldu valla, kelimeler fiiller adamlar uçmuş , hiçbişe bilmiomuşum.

Seviyenize uygun kitaplardan başlamalısınız. Ve her kelimenin anlamına bakarak değil bilmediğiniz kelimeleri cümleden ve hikayelerin akışına göre tahmin ederek ilerlenir diyorlar.

  • coca cola  (20.04.20 17:56:15)
Her cümlede sözlüğe bakmayın, önce her paragrafta bakmaya çalışın çünkü sözcüklerin anlamını kontekstten çıkaracaksınız zaten. Sonra her sayfada, her iki sayfada bakarak ilerlersiniz.

  • kobuzchu kiz  (20.04.20 17:56:47)
yontem olarak cok sacma degil ama evet daha basit dile sahip kitaplardan baslamaniz mantikli olur. 1 sayfada 20 dakika gecmesi normal, no pain no gain. ugrastikca ivme kazanacaginiz bir sey bu, ustune gidip zorlamadiginiz surece ilerleme olmaz.

  • hot potato  (20.04.20 18:01:57)
1 sayfa 20 dakikada bitiyorsa o kitap size göre değildir. ben harry potter serisiyle başlamıştım, öneririm. ilk başlarda evrene özgü terimlerde bakarsınız ama alışırsınız 2-3. kitaptan sonra.

  • signore  (20.04.20 20:15:27)
Sağolun aşkolar.

  • docrivers  (20.04.20 20:35:26)