öfke kontrol problemi olanlar?

bunu nasıl aştılar? illa ki destek alarak mı yoksa kendi içinde halletmeyi başarabilenler de oldu mu? ben başaramayanlardanım ve doktora gitmeyi düşünüyorum da bunun için... siz nasıl aştınız merak ettim

yani artık öyle bir yerdeyim ki aptal şeylere sinirlendiğim için bi posta daha sinirleniyorum üstüne... sonsuz bir sinir döngüsündeyim resmen hahhaha

  • pelovann  (19.04.20 22:18:30)
kendi başına çözemediğini sen söylemişsin zaten. destek almalısın. bu cidden bir sıkıntı. hem çevrendekilere zarar verir hem de senin hayat enerjini tüketir.

  • fragile lady  (19.04.20 22:36:29)
aşmadık. duruyo öyle

  • cosmicgadin  (19.04.20 22:50:22)
Asmadim ama tedavi de olmadim. Sinirlenince adam öldürecek raddeye geliyorum cildiriyorum ama 1 dk icinde bulutlar dagiliyor sonra cok pisman oluyorum yaptigimdan, soyledigimden. Bunu yaptigima cok uzgunum ama sarj kablomu kemirip kopartti diye kedimi kabloyla bogmaya kalkismisligim var. Normalde gta oynarken yoldaki adamlari olduremeyen, eve giren bocege kiyamayan biri nasil bunu yapar aklim almiyor. Aklima geldikce cok kiziyorum kendime. Simdi kendimi biraz daha frenlemeye calisiyorum ama yine de karsimdakine zarar verme olayi ortadan kalkmis degil ama sinirimin gecmesini beklemeyi ogrensem derin nefes alip aslinda sorun kalmayacak cunku 1 dakika icinde geciyor ve cok pisman oluyorum :((

  • matilda  (20.04.20 00:20:28)
Üstteki arkadaş tedavi olman lazım.

Ben senelerdir muzdaribim. Telefon, 2 gözlük, hatta 2 adet kapı kırma falan var sicilimde. En son cevremdekiler artik katlanamadigi için terapi aldim ama terapistimle pek uyusamadik. Su anda şunları yapıyorum:
1) beni sinirlendirecek ortam ve ilişkilerden uzak durmaya çalışıyorum
2) yakinlarimdan sinirlendigimde beni uyarmalarini istiyorum.
3) uyari aldigimda ya da sinirlendiğimi farkettigimde Sakinlesmeye çalışıyorum.
4) uykumu iyi alıp beslenmeme dikkat ediyorum.
5) stres ve kriz zamanlarında aksiyon almadan once iki defa dusunuyorum ve cogu zaman kendime kocluk yapıyorum. Yani bir anda duygusal tepki yerine tam tepki verecekken "nasil davransam daha dogru, daha stratejik" olur diye kendime taktik veriyorum. Yani kendime disaridan bakiyorum. Boyle boyle sanirim 7 aydır kriz yasamadim

Ama... Bu sorunu 20 yildir aktif olarak yasayan bir kardesiniz olarak tavsiyem: eger asamiyorsaniz terapiye gidin, ertelemeyin. Ben cok kotu şeyler yasadim. Zamaninda asmis olsam cok daha farkli bir hayatim olabilirdi. Daha iyi olabilirdi diyemem ama bu kadar kotu seyler, hayatimda yasadigim en kotu seyleri yasamazdim. O yuzden "asarim, ederim" demeyin, ertelemeyin. Asamiyorsan farkindasindir, o an git ve destek al. Yoksa ne olduğunu anlamadan sevdiklerini kaybetmis buluyorsun kendini.
  • prole  (20.04.20 01:36:22)
@prole, işte ben o kendine koçluk etme fikrinden de aksiyonundan da çok sıkıldım. yoruldum daha doğrusu. artık kendimi kontrol etmek falan istemiyorum, kendimi sakinleştirmeye çalışırken daha da çok sinirleniyorum. o siniri bir şekilde içimden atmak zorunda hissediyorum kendimi. o yüzden kökten bir çözüm istiyorum galiba, doktora gideceğim en yakın zamanda. teşekkür ederim bu arada cevabın için.

  • pelovann  (20.04.20 20:55:28)