Video için kamera, telefon mu GoPro vb mi?

Yalnızca video çekicem, fotoğraf çekimi olmayacak.

Şimdi bu amaçla ne alınır? Devasa slr tarzı makineler düşünmüyorum.

Aksiyon kamera olabilir belki ama direkt aksiyon çekimler yapmayacağım için anlamsız mı olur bilemedim.

Ya da bi akıllı telefon alsam gopro vb ayarında çekim yapan hangi modeller var acaba?

Elimde mevcut Redmi Note 8 Pro var ama video çekimi güldürmedi maalesef.

Bütçe duruma göre değişken ama 11-12 bin tl verip iphone pro da almam.

ne videosu peki? sony'nin aksiyon kamerası çok iyiydi ama çıkalı yıllar oldu (harici mikrofon girişi, optik stabilizasyon falan vardı). Gopro'nun son serisi de iyi sanırım ama sonuçta çok geniş açı, medium vb. modları olsa da keserek yapıyor o işi. Optik olarak hala geniş açı. (alan derinliği açısından)

sony rx0 ii, sensör olarak çok iyi. İncelemelerine bakın ama tabii. www.youtube.com

O fiyata çıkınca Rx100 mark 4-5-6 da olabilir ama 4.versiyona kadar 4k çekerken ısınıp belli süre sonra kapatıyordu. Sonra çözdüler diye biliyorum ama yine son versiyonlarında durum ne bakın.

Gopro hero 7-8 de işinizi görebilir.
  • nhk ni youkosu  (19.04.20 21:27:59 ~ 21:29:40)
Ne çekeceğinize bağlı olarak değişir gerçekten.

Mesela DJI Osmo Plus ile muhteşem videolar çekersiniz. Ödüllü kısa filmler bile çekiyorlar :) SLR makine gibi ağır bir şey değil ama telefon gibi yanınızda taşıyamazsınız. Dahili ekranı yok. Çektiklerinizi tlf bağlantısı ile görebilirsiniz.

DJI Osmo Pocket ise aradığınız ürün gibi duruyor. Dahili küçük bir lcd ekranı var. Adı üstünde cepte gezdirebiler çıkarıp istediğiniz an çekim yapabilirsiniz.

Bende ikisi de mevcut. danışmak isterseniz yardımcı olurum. Osmo plus satılık bu arada. 2 adet Pocket tüm işlerimi görüyor.
  • elestirman  (19.04.20 21:34:57)
Stok video çekme gibi bi düşüncem var.

  • msb  (19.04.20 21:39:09)