sizce yazın üniversitelerde ders olur mu?

olacak demişler ama ben olumsuz düşünüyorum bu konuda

fiziksel olarak olmaz bence. yine uzaktan eğitim şeklinde yaz okulu olabilir.

  • jelly bear  (16.04.20 11:25:09)
Üniversiteler bağımsız kurumlardır.

Mesela biz yapacağız, üstelik muhtemelen koronalı hastalarla da pratik yapacağız :) her ne kadar pandemi bitip hastane dezenfekte edilince başlayacaz ama kovid olup bilmeyen hastalar olacak
  • masseter  (16.04.20 12:06:26)
zor. farklı şehirlerden insanlar etkileşime girecek. ayrıca uygulamalı dersler dışında diğer derslerin fiziksel yapılma inadını çözemedim. sadece uygulamalı dersleri olan son sınıflara belki belirli bir çözüm gelir sonbaharda. bence böyle olacak.

  • stationary traveller  (16.04.20 12:28:18)
muhtemelen olacak.

  • Leonardo~Da~Vinci  (16.04.20 12:54:23)
olacak demişler dediğin kısım yökün kararı ise, yazın yapabilecekler diyor.

Virüs mevzusu yaza doğru rahatlamaya başlarsa, yazın uygulamalı lab dersleri olur. Teorik dersler online olarak işleniyor onlarda sıkıntı yok. Ama lab dersleri işlenemediği için mecbur yaza kalacak sadece son sınıf değil bazı bölümlerde en az 3 sene lab var onların güze sarkması mümkün değil. belki araya yaz okulu da sıkıştırırlar, yaz okulundan fakülteler para kazanıyor vazgeçmek istemezler.

Onun dışında bitirme projeleri var özellikle bazı mühendisliklerde deney ağırlıklı projeler. onu hocalar teorik çalışmaya ya da bilgisayar üzerinden modelleme şeklinde bir projeye çevirmezlerse onlar da bir şekilde yazın deney yapmak durumunda kalabilir. ya da çakallık yaparlar deney yapmış gibi de gösterebilirler belli olmaz.
  • fezagezgini  (16.04.20 13:03:03)
100 bin öğrenciyi sıkıştıracaklar okula,tek toplu taşıma tramvay zaten normal vakitte bile dolu oluyor. O kadar öğrenci evlerini dağıttı, nerede kalıcaz 1 ay boyunca sınavlarda? Vize final büt arasında 1 hafta zaman var hepsini hazirana koymuşlar.

  • bahoho  (16.04.20 13:19:37)
adamlar online sınav yapacaklarına hala yazın ders diyor şaka gibi. mezuniyetime 2 ders kala başıma gelene bak arkadaş.

  • nothing in my way  (16.04.20 13:47:28)