Spoyli- The Game Changers vegan/vejetaryen propaganda mı?

Bi arkadaşın önerisiyle başladım. Kötü kokular alıyorum. Öyle ise 1 saati çöpe atmayayım.
Daha önce izlemiş arkadaşlar yazarsa çok memnun olurum.

evet ama yine de izleyebilirsiniz. bir iki yerde manipüle etmeye çalıştığı doğrudur (hayvan ürünleri endüstrisi her gün manipüle ediyor gerçi zaten...) ama genelde izlenmesinde zaman kaybettirecek bir şey yok, izlenebilir.. (bir süredir veganım)

  • AlsterWasser  (13.04.20 20:48:04)
Teşekkür ederim. Endüstriyel et ürünleri endüstrisini ben de desteklemiyorum ama ağır efor gerektiren herhangi bir sporda vegan diyetin önerilmesini de akıl sınırları dışında buluyorum.

  • Deathrow  (13.04.20 20:52:10)
Akıl dışı değil. Kırmız et dünya sağlık örgütünde sigaranın bir alt kategorisindeki zararlılar listesinde. Asıl propaganda size her hayvan ürünü aldığınızda yapılan ya da süt kutularına mutlu inekler çizen propaganda.

Proteinin sadece hayvansal olabileceği gerçeği dünyanın en saçma algusı. Aynı miktarda protein için bir fasulye ile eti kıyaslarsanız ve bu kıyasa kalori ve zaearlı bileşenleri de koyarsanız sonuca hayret edersiniz.

Ayrıca hiç antibiyotik kullanmadığı halde kanında antibiyotik bulunan küçük çocuklar var. Türkiye'de zaten hayvansal üretimde Antibiyotik kullanımı almış başını gidiyor. bir veteriner arkadaşımın dediğine göre hayvan hastalanınca bütün antibiyotikleri sırasıyla her gün deniyorlarmış. Üstelik literatüre ve olması gerekene bağlı kalmadan. mesela şu model Antibiyotikle bu model antibiyotik arasında bu kadar süre olması lazım ama Öyle bir şey yapmıyorlar demişti. alıyorlar antibiyotiği kafalarına göre kullanıyorlar, Hatta bazen ikisini beraber ya da ertesi gün diğerine geçerek istedikleri gibi deniyorlar demişti. Eğer hiçbir şekilde düzelmediğini düşünürlerse de hayvan direk kesime gidiyor ki normalde bu antibiyotiğin vücuttan belli bir eliminasyon süresi vardır öyle bir şey zaten dikkat edilmiyor demişti.

Yani aslında yediğiniz et Gerçekten aşırı sağlıksız. şu an markete gittiğinizde yüzde sekseni et süt ürünlerinden oluştuğu için bu oldukça yaygın bir kullanım, topkekde, mayonezde bile var olan bir üründen bahseditıruz burada, ve de şöyle bir şey insanlar hasta olmazsa ilaç Sanayi nasıl para kazanacak.

Yani bunun bir sürü olgusu var aslında şu an sizin buna Propaganda demeniz ne kadar önyargılı bir şekilde büyüdüğünüzü ve bakış açınızı genişletemediğinizi gösteriyor. Gerçekten bu düşünceniz için çok üzüldüm. Bir gün gerçekten Bunların ne kadar zararlı olduğunu bilinecek ve bunu bilen insan sayısı çok fazla olacak buna inanıyorum. ama şu an için en azından farklı pencereler açılmaya çalışılması da umut verici.
  • mobydick  (15.05.20 00:45:38 ~ 00:50:30)