esyali ev vs esyasiz ev

1- ikinci el esya toplama maliyetiyle esyali ve esyasiz ev arasindaki kira farkini kiyaslarsaniz, kac sene oturulursa esyali ev tutmak daha mantikli olur sizce ekonomik acidan? not: ev 2 oda, amerikan mutfak.
2- kac sene oturacak olsaydiniz kendi esyalarinizi alirdiniz?(yatak, televizyon sifir, diger mobilyalar ikinci el diyelim)
3- yatak haric su esya olsun kendi dizaynim olsun takintilarim yok gerci de sizin icin hangisi daha mantikli ve hangi sebeplerle?

Söylediğiniz kira farkı sabit bir kira farkı değil nitekim içindeki eşyalar da sabit değil. Mantıklı bir cevap vermek imkansız bu bağlamda.

Kısa süreli görevlendirmelerde, yurtdışına ilk defa taşınmada, sonrasında ne yapacağınıza emin olmadığınız yeni şehir değişikliklerinde olabilir. Ama uzun vadeli planlarda eşyalı ev hep zarar.
  • prodeq  (11.04.20 08:08:54)
Fiyat yazsaydin keske.
Bir de evde durulacak mi? Sadece yatmaya mi gelinecek? Misafir gelecek mi?
Evde duracaksam, misafirim gelecekse 2 3 yil icin esyali. Onun disinda bi koltuk bi yatak, masa aldim mi bana yeter.
4 yildan fazlaysa ben esyasiz eve tasinirdim kendi esyami alirdim. Ama ayni sehirde yasayacaksam. Farkli sehire tasinacaksam almazdim.
  • durgunfoton  (11.04.20 09:38:17)
yıllık 5 bin lira üzeri fark varsa ve 2 yıldan fazla oturacaksam eşyaları kendim alırım. aksi halde eşyalı ev eğer eşyalar temiz ve yeniyse daha mantıklı.

kaba hesap: bir tık kaliteli olsun. beyaz eşyalar 2.5 lira, yatak sıfır 2.5 lira, koltuk, masa sandalye 2-3 ıvır zıvır eşya da 1.5 lira desek. düz 7 bin liraya misler gibi bir ev dizilir ikinci el. bundan 7 sene önce öğrenci evi dizmiştik ikinci el eşyalarla. 1.5 lira harcadık her şey de vardı ama idare eder kalitedeydi hepsi. şimdi 3 bin lira olsun hadi.
  • golgi aygıtı  (11.04.20 10:41:46)
hesap kısmını yapamıcam ama sırf taşınma derdi yüzünden eşyalı ev diyorum. iki bavul kıyafetle taşınmakla bir kamyon eşya taşımak arasında çok büyük fark var.

  • scudman1  (11.04.20 11:50:09 ~ 11:57:59)