yks 2020

çok merak ediyorum neye göre bu sınava Temmuz'da tarih verdiler. sınıflarda saatlerce kapalı sınav yapacak o kalabalık, bahçelerde topluca veliler... salgın kontrol altına alınmış bile olsa tehdit olmayacak mı?
cerrahi maske dağıtsalar evet koruyucu ama o kadar da değil, belki daha gelişmiş maskeler işe yarayabilir, onlar da artık satılmıyor. gerçi bozuk para sokmak bile yasak, nasıl olacak o işler?

edit: biliyorum kimsenin kesin bir şey söyleyemeyeceğini, fikirlerinizi öğrenmek istedim.

Haziranda liseye giriş sınavı var, onu ertelemediler. Sınıf mevcutlarını düşürseler bile riskli bir durum.

  • black holes in the sky  (09.04.20 23:27:42)
seyir böyle devam ederse tekrar ertelenir. şu koşullarda merkezi bir sınav yapmak çok zor. çünkü aynı gün öğrenci-veli-ulaşım vs düşünüldüğünde milyonlarca insan trafiği olmuş olacak. bu virüsün kat be kat yayılmasına ortam hazırlar demek. italyada atalanta maçı sonrası esas yayılım olmuştu anımsayın. kaynak maksimum 20-30bin kişinin izlediği bir maçtı.

  • ezkaza  (10.04.20 00:44:42)
böyle büyük bir sınavda; "ikinci bir duyuruya kadar" belirsizlik mümkün değil. işte tahmin edilen bir aya koymuşlar sınavı. ki çoğu kişinin de tahmini haziran'dan itibaren bu işlerin azalarak bitmesi zaten.

  • metrobus yoluna kacan angus  (10.04.20 01:08:13)
ben de tam olarak bir sonraki duyuruya kadar ertelenmesi daha mantıklı diyecektim. çünkü ikinci kere ertelenirse daha ciddiyetsiz bir durum olacak.
milyonlarca insanın kontrolsüz etkileşimi (ki ateş ölçülecek olsa herkes ateşini bir şekilde düşürüp girmenin yolunu arar biliyoruz) kabus gibi geliyor vaka sayısı çok azalmış olsa bile.
yazın merkezi sınavlar cidd tartışma konusu olacak muhtemelen. "sınavlarımızı da yaptık" şovuna dönüşmez umarım.
  • not dark yet  (10.04.20 07:56:58)