robot supurge sorusu

merhaba,

robot supurge almak istiyoruz ancak cok fazla cesit var ve ben ne istedigimi bilmiyorum.
evimiz 65 m2, banyo paspaslarini saymazsak hic hali yok. banyo disinda her yer laminant.
yaklasik 30 mt2lik antre, salon ve mutgagimiz var; hepsi aslinda sadece 1 oda. bir de yatak odasi ve banyo var.
bir adet kedimiz var.

bu bilgiler isiginda, haritalama ozelligine ihtiyacimiz var mi? ev zaten kutu kadar, basibos gezse de her yeri supurur gibi gekiyor bana? siz ne dersiniz?
moplu supurgeler nasil, kullaniyor musunuz? memnun musunuz? acikcasi moplu olmasini hic dusunmemistim ancak yine de kafam karisti.

amazon.de'den alacagiz. cok cesit var, ben haritalama ozelligi olmasin daha ucuz bir sey olsun dusuncesindeyim ama esim memnun kalmazsak ve oraya buraya carpip bir de iyi supurmezse diye endiseli.

her turlu oneriye acigim. simdiden tesekkurler.

Roborock S5 (S50 diye de geçiyor, sondaki 0 renk kodu) öneririm. Ama tavsiyem korona olaylarının bitmesini bekleyin her durumda. Çünkü ben 1-2 ay önce 3.000 liraya aldım. Şu an fiyato 6.500 lira. Sebebi stok yok çok fazla. Normalde fiyatı 450 dolar falan.

  • himmet dayi  (09.04.20 16:22:24)
ben cok harcamamak icin f/p urunu roborock s55 aldim. memnunum ama biraz daha butcem olsaydi irobot alirdim. param cok olsa dyson alirdim.

  • buenosdias  (09.04.20 16:24:24 ~ 16:29:46)
Bana bir robot süpürge hediye geldi, haritalama özelliği yok. Buna rağmen çoğu zaman çarpmıyor çünkü sensörleri var. Eğer olur da bir kere çarparsa da o seans için hafızaya alıyor, ikinci kere çarpmıyor. Her yeri de atlamadan süpürüyor.

Eğer girmesini/çıkmasını istemediğim bir oda olursa kapısını kapatıyorum, haritalama sorununu öyle çözdüm. Mesela sadece banyoyu süpürteceksem banyoya koyup banyo kapısını kapatıyorum, dışarı çıkamadan sadece banyoyu süpürmüş oluyor.

İyi süpürme konusuna gelince, inanılmaz iyi süpürüyorlar. Temiz dediğiniz evden bile bir sürü şey topluyorlar, o konuda çekinceniz olmasın yani.
  • crown  (09.04.20 16:26:55)
eufy 35c, ablam yeni aldi. bende 11s var, 1 yildir kullaniyorum. haritalama ozelligi yok, sensorleri ile buluyor yolunu. 2 kedim var. canavar gibi is goruyor. Irobot, xiomi cok pahali gerek yok.
moplu olmasin. mopu zirt pirt degistirmen gerekiyormus, makinenin islanmamasi gerekiyormus, su haznesi ancak yarim saatlik temizlige yetermis falan filan. hiic gerek yok. sonucta bu aleti biraz rahat etmek icin aliyoruz.

  • 65 derece  (09.04.20 17:52:16)
indirimde roborock s5 bulunca onu aldik, onumuzdeki hafta ici geliyor bakalim. eufy 35c fiyatina geldi asagi yukari.

tekrar tesekkurler herkese!
  • the end of time  (11.04.20 11:03:41)