Şınav çekmekte zorlanıyorum

10 tane şınav çekemeyen erkek başlığını gördüm. 3x10 yapıyorum şimdilik ama onda bile zorlanıyorum. Zamanla bu sayı artar mı? Bir de faydasını görür müyüm yoksa bu sayı yetersiz mi? Karantina günlerinde sayıyı olabildiğince artırmak gerek diye düşünüyorum.

zamanla azaldığına yemin edebilirim. başım bile ağrımaz.

  • ozdek  (08.04.20 21:38:43)
çektikçe artar, net. ben 15 çekebiliyordum. Vücut geliştirmeye başladıktan sonra 40 çekebilmeye başladım hatta 50'yi zorluyorum. bu arada 10x3 öyle az değil gayet iyi.

  • Xanadurin  (08.04.20 22:36:39)
Yapmaya devam edersen artar tabii ki. Ama gunde 30 taneden pek bir sey olmaz, 3x10 u 3-4 kere yaparsan zamanla daha kolay gelcektir, 3*15, 3*20 vs yapmaya baslarsin.

  • fortisvita  (08.04.20 22:40:43 ~ 22:42:14)
kol ve göğüs kasları önemli. elinizde ağırlık varsa dumbell bench press yapın göğüs kaslarınıza kadar indirip yavaş yavaş kaldırın. sonra şınav yapın. kendi vücudunuzun ağırlığı fazla geliyor olabilir. bu yüzden 3x10'da zorlanıyor olabilirsiniz.

  • false pretension  (08.04.20 23:17:14)
zamanla bu sayı artar tabiki çalışarak düzenli bir şekilde. özellikle karantina günlerinde şınav çok önemli bir yer kapsıyor egzersizlerimizde. istersen şınav barı al faydasını görürsün kullanışlı bir ürün tavsiye ederim. hem bilek ağrısı olursa ona da iyi gelir.

  • selfdestruct  (08.04.20 23:21:47)