Kindle için e-kitap düzenlemek

Arkadaşlar merhaba,

Çoğunlukla e-kitap okuyucu üzerinden okumalarımı gerçekleştiriyorum. Uzun yıllar kullandığım halde ilk kez bir haftadır var olan pdf uzantılı dosyaları düzenlemekle ilgilendim. Pdf uzantılı dosyaların düzgünce epub ve mobi olarak biçimlendirilmesi gerçekten okuma kalitesini de etkiliyor. Bununla birlikte detaylı bir rehber bulamadım. Karşılaştığım her soruna ilişkin kısmi bir cevap var. Örneğin, pdf biçiminden sayfa numaralarını ve başlıkları kesmek gibi, pop-up şeklinde açılan footnotes biçimini ekleyebilmek gibi. Merak ettiğim nokta, Calibre dışında, ücretsiz, kusursuz olmasa da güzel bir görünüm sağlayabilecek yollar ve programlar var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

e-kitap okuyucudan pdf okunması keyif vermez. niye bu konuda ısrar edilir anlamam da.

epub ya da mobi uzantılı olmalıdır.
onun dışındaki çözümler sizin yaşadığınız gibi sorun yaratır.

gerçekten vaktiniz varsa pdf i ocr ile word e çevirip oradan da epub yapabilirsiniz.
  • ozdek  (07.04.20 13:18:20)
Öncelikle teşekkürler. Israrcı olan ben değilim, bulduğum ekitap arşivleri pdf uzantılı. Bunları mobi ya da epuba düzgün çevirerek okuma kalitesini arttırmak istiyorum. Basitçe pdftoepub bu işi gerçekleştirmiyor.

  • Murteza  (07.04.20 13:29:43)
bu şi düzgün yapan tek grup vardı o da meritrokrasi idi. onların arşivlerine gözatın hepsi epub'dır.

bir tane pdf bulamazsınız.

pdf neden var onu da bilemiyorum. güncel kitaplar mı bari?
  • ozdek  (07.04.20 13:32:41)
Onlar düzenliyorlar evet gerçekten iyiler. Ben akademik kitaplar indiriyorum libgen üzerinden bunlar meritoktaside yok pek. Bu akademik kitapları da pdf olarak yüklüyor yabancılar, bazılarını epub ve mobi olarak düzenlemişler. Ben öğreneyim istedim biraz da o yüzden bu ilgim.

  • Murteza  (07.04.20 13:43:04)
ben çizgi romanlar için ipad 2 kullanıyorum misal. tam sayfa boyutunda neredeyse o yüzden pdf de normal sayfa ise kitap okur gibi okunabilir.

ipad 2 olduğu için fiyatı da uygun.
  • ozdek  (07.04.20 13:45:29)
Bakacağım ipad2ye teşekkürler.

  • Murteza  (07.04.20 13:50:53)
avs document converter; yazı tipi kayıtlı pdf'leri güzele mobi-epub yapıyor.

resim tabanlı pdf'leri de (yani yazılı sayfayı foto olarak kaydetmiş) abbyy finereader ile taratıp yazı dosyasına çevirip ordan da epub-mobi yapabilirsiniz.

(abbyy'de sayfa numaralarını falan toptan kaldırmak gibi özellikler vardı sanırım)
  • makbur  (08.04.20 06:40:55)