French press yeterli mi?

Lezzetli kahve içmek istiyorum. Mevcutta french press kullanıyorum. Mokapotum da var ama denemedim hiç.
Bir taraftan filtre kahve makinası alsam da french press ile uğraşmasam diyorum.
Siz ne kullanıyorsunuz? Yönetimine göre marka model verirseniz sevinirim.

sürekli içen biri olsam makine alırım. günde 1 kupa, hadi bilemedin 2 kupa için makine almam.

  • sutlu nescafe  (06.04.20 12:52:44)
french pressin yaptigi kahveyi kahve makinesi yapamiyor yalniz. onun gibi guzel olmuyor.

ben de ayni sebeple makine makine diye tutturdum cunku FP temizlemekten gina gelmisti. ama simdi aldim bayaa yukardan asagi suzen bir. he kagidi cope atiyosun is bitiyor ama FP gibi degil tadi.

americano yapabilenlerden alirsaniz belki o zaman bi degisik olur. mokapota uygun kahve alip deneyin bir de, o da sahane oluyor.

he diyosan ki kahvem hazir olsun ugrasmiyim, o zaman alin bi tane zaten en ucuzu da ayni isi goruyor

bende siemens'in bi modeli var. en ucuz olmasin da bir tik bahalisi olsun demistim :D
  • yoggi  (06.04.20 12:56:36 ~ 12:57:12)
Nasıl kahve sevdiğinize bağlı. Ben @yoggi'nin aksine french press kahvesini sevmiyorum, filtre kahve makinesi daha iyi.

Filtre kahve içecekseniz hepsi üç aşağı beş yukarı aynı zaten. 200-250 liraya alırsınız diyecektim ama fiyatlar artmış ben bakmayalı. 300-350 liraya gözünüze hoş gelen bir makine alıp geçin. Mesela: www.n11.com

Espresso bazlı kahve seviyorsanız bütçeyi artırmak gerekir, en ucuzları 1000 liranın üzerinde. Ama espresso ya da americano falan yapmak french pressten daha fazla uğraştırır.
  • kobuzchu kiz  (06.04.20 16:02:35)