Corona teorisi

Size en mantıklı gelen veya en ilginizi çeken komplo teorisi hangisi ?
Ben açıkçası devletlerin ve medyanın verdikleri reflekslere bakarak bu işin pek doğal olmadığını, en azından sürecin yönetiliş şeklinde bir tuhaflık olduğunu düşünüyorum, fikirlerinizi okumaya hazırım.

Burada da yazdığı üzere ne pangolin ne yarasa bu işi açıklamıyor, bilimsel olarak labda üretilmediği bile ispat edilemez denmiş: www.bbvaopenmind.com

İlk hasta 17 kasımda kaydedilmiş, MIT technology reviewde nihayet birileri kaydadeğer bilgiler açıklanmaya başlanıldı. Bu makalede değil de başka makalede bu hafta içinde covid 19 bağışıklık testi İngilterede kullanılmaya başlanılacak. Bağışıklığı olanları sokağa salmak istiyorlar anladığım kadarıyla. Komplo teorim de Çin, İtalya ve Yeni ipekyolu projesi üzerine kurulu. Bir yandan george saros da işin içinde ama Rusya konunun neresinde onu bilemiyorum. Bu virüste öngörmedikleri bir sorun çıkmış olabilir. Eğer gerçek plan bu bilançoysa insanlık için çok acı bir durum.
  • ashleybon  (06.04.20 00:52:49)
5G teorisi inanılmaz saçma ama ne kafalar var deyip eğlenerek okudum.
Twitter'da bir tweet vardı Avrupa'da her yaşlı öldüğünde maliye bakanı göbek atıyordur diye. Yaşlı nüfusun fazlalığı, ekonomiye etkisi göz önünde bulundurulduğunda büyük oranla yaşlıları etkileyen yapay bir virüs niye yapılmasın ki? Başta mantıklı geldi. Muhakkak genç ölenler de olacaktı ama milyonlar için birkaç tanesi feda edilebilirdi. Sonra İtalyan'ın korkunç halini görünce dedim bu da yaş.
Amerika'nın Çin'e yaydığı ya da Çin'in daha büyük kazançlara ulaşmak için önce kendinde sonra dünyaya yaydığı teorisi de mantıksız geliyor artık. Markalar fabrikalarını menşei ülkelere kurabilirler bu gidişle.
Bir de son birkaç gündür whatsapp ta dolaşan İbrahim diye bir adamın yazdığı 22 madde olması lazım bir teori var. ABD bunu ekimde modelledi salgın altı ayda bitecek mayısta hiçbir şey kalmayacak diye. Boşu boşuna ona inanıyorum şu an başka bir şey yapmıyorum.

Ha ama kendimce dsö başkanının Çin yalakalığından dolayı yargılanması gerektiğini düşünüyorum. Aralık 31de bildirilen virüsün 14 Ocakta insandan insana geçmediğini savunmak ne? Onlar yeterince ciddiye alsaydı bu virüsü şu an daha olumlu bir dünya seyrediyor olabilirdik.
  • black holes in the sky  (06.04.20 00:52:58)
en revaçta olannı 5g ile ilgili olanı. hakkında o kadar aptalca şeyler söyleniyor ki, inanmak zor. 5g istasyonları virüs yayıyor seviyesine indi.

oysa bu teoriyi ortaya atanlar, özetle, frekansların canlı organizmalarında zararlara yol açabileceğini söylüyorlar. var olan her şeyin titreşimden meydana geldiğini kabul edersek titreşimlerde bozukluk başka sorunlara yol açabilir. bu anti-5g'ciler de bunu söylüyorlar.

mikrodalgada yumurta haşlamak gibi, görünen hiç bir şey yok ama bir müddet sonra yumurta patlıyor.

ben yine de, 5g'nin zararlarının olabileceğini ya da bağışıklığı düşürebileceği ya da başka şekilde zarara yol açabileceğini düşünüyorum. yani bu sadece aptalların(!) inandığı komplo teorisini yabana atamıyor, şüpheyle bakıyorum.
  • biseysorcaktim  (06.04.20 01:03:55 ~ 08:11:45)
soruya yanıt olmayacağının farkındayım ama değinmeden edemedim. www.bbvaopenmind.com

bu linkteki makaleye göz gezdirdim. virüsün bilimsel olarak labda üretilmediğinin ispat edilememesinin eldeki güncel verilerle kanıtlanamaması örneği, komplo teorilerinin mantıksal düşünce karşısında yanlışlanamaması şeklinde sahip olduklara güce örnek olarak veriliyor ve ardından virüsün laboratuarda üretildiğine dair kesinlikle hiçbir kanıt olmadığı, genom analizlerinin doğal kaynak haricinde başka hiçbir kaynağa işaret etmediği, bilimsel ortak görüşün de virüsün doğal hayatta oluşmuş olduğunu söylediği belirtiliyor.

ekleme: bunu yazdıktan sonra bir bakınayım dedim ve şunları buldum. krizden en çok kim kar etti? netflix. hımmmm. (zaten sinemalar kapalı, millet de evinde netflix'e hücum etmezmiş gibi bir de yeni belgeselleri de salgın konuluymuş.) bir diğeri de bill gates yeni grip aşısını insanlar üzerinde test ediyor.
  • sanat guresi  (06.04.20 02:24:30 ~ 02:35:14)
"Thus, it is impossible to disprove with evidence that SARS-CoV-2 is a natural virus that has escaped from a laboratory" Doğal da olsa labdan kaçmadığını ispat edilemez deniyor. Doğalmış süsü vermek de ispat edilemez birşey. Şu an 99.9 virüs kaynağı belli değil kimse yarasakarı ve pangolinleri suçlamasın yani. Benim anlafığım bu.

  • ashleybon  (06.04.20 02:34:59)
doğal olsa da, doğal süsü verilmiş olsa da bu bilimin kanıtlayabileceği bir şey değil demiş. bu, komplo teorisyenlerinin işi ancak. hani korona virüsü özelinde bir eksiklik ya da soru işareti söz konusu değil burada. osman virüsü de yapsak verilerle yola çıkıldığında bilimsel olarak kanıtlanabilecek şey ancak bu virüsün doğal olup olmadığı, ki korona virüsü konusunda bilimsel bir uzlaşı mevcut, ama laboratuardan bilerek kaçırılıp kaçırılmadığı, yayılmasına çeşitli gündemlerle önayak olunduğu değil.

kaynağın doğadan geldiği, doğal hayatta oluştuğu konusunda zaten genel bir fikir birliği var. şimdi de tek tek host şüphesiyle yaklaşılan hayvanları inceliyorlar. yarasa ve pangolin'de şu güne kadar "aha host işte budur" dedirtecek veriye rastlanmaması başka hiçbir hayvanda rastlanmayacağı anlamına gelmiyor.
  • sanat guresi  (06.04.20 02:41:32 ~ 02:45:43)
bizim üniversitede ki profesörümüz şey demişti 'bence bu koronayı türkiyeden birileri yönettiler çünkü tekstil gibi bazı pazarlarda tekrar üstünlüğü elde etmek vb. sebeplerden diye söylemişti' tabiki bu bir görüş saçma olabilir mantıklı yanlarıda var.

  • madurumdamadurum  (06.04.20 03:58:36)
Diğer bi komploysa ; dünyayı yöneten aslında tek bir el olduğunu ve bu elin neredeyse tüm ülkelerde kol gezdiğini ve bu sebeple 50 yılda bir buna benzer şeyler yapıp ekonomik anlamda özellikle dünyayı sarsan ve nüfusu azaltan süreç yaşattıkları.

  • madurumdamadurum  (06.04.20 03:59:56)
Çok teori saydım bir diğer teoride bu virüsün Korede yapay bir labdan çıkması oda My secret terrius dizisinde 2018 yılında bir sahnesinde bu Corona virüsünden bahsedilmesi ve aşırı tepki vermeleriyle (tabi o zaman kimse corona ne bilmiyor) aslında tohumlarının atıldığı idi.

  • madurumdamadurum  (06.04.20 04:03:59)
BM hükümetlerarası iklim panelinde önümüzdeki 20 yıl için karbon ayak izi düşürülmediği sürece geri dönüşü olmayan noktaya gelineceğinden bahsedildi.

rapordaki en önemli satır şuydu sanırım; "küresel çapta daha önce görülmemiş düzeyde yeni önlemler almak, daha önce görülmemiş çapta ekonomik kaynakları harekete geçirmek gerekiyor.

Bu kadar büyük mali yükü tek bir ülke üstlenemeyeceği için uluslararası dayanışma ve eşgüdüm bu gezegende yaşayan canlıların varlığının geleceğini belirleyecek düzeyde bir önem kazanıyor."

Şuan dünya genelinde yaşanan karantina sürecinde , sokağa çıkma yasakları karbon salınımlarını düşürdüğü aşikar bir durum. fakat bu yaşanacak süreç (4 ay-12 ay) dünyanın kendini toplamasına yeterli bir süre mi bunu bilemem.
  • janavarorion  (06.04.20 11:18:19)